Юхимук Руслан Степанович

Статус

Звільнений 17.10.2017

Декларації

Суддівська кар’єра:

20032017– суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області (у 2010 обраний безстроково) 

Офіційні документи щодо судді:

Постанова Верховної Ради України Про надання згоди на затримання судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Юхимука Р.С.

Постанова Верховної Ради України Про надання згоди на арешт (взяття під варту) судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Юхимука Р.С.

Рішення Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Про притягнення судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Юхимука Р.С. до дисциплінарної відповідальності

Рішення “Вищої ради правосуддя Про звільнення Юхимука Р.С. з посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України Про звільнення Юхимука Р.С. з посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України”

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства, суддя за попередньою змовою нібито вимагав та отримав неправомірну вигоду в розмірі 4000 дол. за постановлення ухвали про зняття арешту з автомобіля відмову у задоволенні подання прокуратури.  Ухвалою Артемівського міськрайонного суду Донецької області у травні 2017 щодо судді було розпочате спеціальне судове провадження – так зване “заочне провадження”. Згідно з інформацією Державної прикордонної служби, Руслан Юхимчук 10 лютого 2016 року перетнув кордон України у напрямку Російської Федерації, після чого до України вже не повертався.    Щодо посередника даного злочину, Рубіжанським міським судом Луганської області  було затверджено угоду про визнання винуватості та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на три роки. 
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 4 000 доларів
  Час судового розгляду
 • Неетична поведінка

  Як вбачається з рішення Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя з 1 квітня 2016 і до серпня 2017 року не з’являвся на робочому місці та не виконував обов’язків судді. 

  У відсутності на робочому місці протягом тривалого часу без повідомлення причин, Дисциплінарна палата вбачає порушення обов’язків судді та морально-етичних принципів поведінки судді, а отже порушення присяги судді. 

  У рішенні також вказується на те, що суддя з 28 січня 2016 року перебуває у розшуку, а 19 квітня Верховна Рада України надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді. 

  В результаті, Дисциплінарна палати дійшла висновку щодо наявності в діях судді істотного дисциплінарного проступку, що є несумісним зі статусом судді та вирішила внести подання про звільнення Руслана Юхимука з посади. В результаті, суддю було звільнено з посади.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу