Вишняк Максим Володимирович

Декларації

Освіта:

1997 –  Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого.

 

Суддівська кар’єра:

2001-2017  – суддя Кам’янобрідського районному суду міста Луганська (з 2006 року обраний на посаду судді безстроково).

2017 – т.ч. –  суддя Солом`янського районного суду міста Києва.
Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2014-2018 роки:

  1. Оленіч Юлія Володимирівна (близька особа) з 2013 року обіймає посаду судді Стахановського міського суду Луганської області.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2014-2018 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Біографічна довідка

Ухвала Вищої ради юстиції “Про залишення без розгляду пропозиції члена Вищої ради юстиції від 18 лютого 2009 року в частині внесення подання про звільнення 346 суддів з посад за порушення присяги”

  • Неетична поведінка

    Як вбачається із рішення Вищої ради юстиції, суддю Вишняка у 2008 році було призначено головою Кам’янобрідського районному суду міста Луганська відповідно до рішення Ради суддів України. Однак, у грудні 2009 року Конституційний Суд України визнав незаконність наділення Радою суддів України повноваженнями щодо призначення суддів на адміністративні посади.

    Однак, суддя Вишняк не склав із себе повноваження голови суду і продовжив їх виконувати до 2013 року, незважаючи на рішення Конституційного Суду України щодо неконституційності процедури його обрання.

    Незважаючи на те, що Вища рада юстиції залишила без розгляду пропозицію члена Вищої ради юстиції про внесення подання про звільнення судді Вишняка з посади за порушення присяги, зроблено висновок про те, що суддя не доклав всіх зусиль (зокрема, добровільно звільнився з посади, на яку його було призначено з порушенням законної процедури) для того, щоб на думку розсудливої, законослухняної та поінформованої людини його поведінка була бездоганною. Така поведінка судді не сприяла зміцненню довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

Розгляд резонансних справ

1) Як повідомляє веб-сайт “Укрінформ”, 15 лютого 2018 року суддя Вишняк постановив ухвалу про застосування до міського голови Одеси Геннадія Труханова запобіжного заходу у вигляді особистої поруки народного депутата України від БПП Дмитра Голубова. Нагадаємо, 13 лютого 2018 року Національне антикорупційне бюро України повідомило Труханову та 3 посадовцям мерії Одеси про підозру у справі, яка стосується заподіяння збитків місцевому бюджету Одеси під час купівлі Одеською міською радою будівлі, що раніше входила до цілісного майнового комплексу ДП “Завод “Краян”, за 185 млн грн у приватної структури. Ця структура на початку 2016 року придбала весь комплекс із аукціону, організованого ліквідатором держпідприємства, за 11,5 млн грн.

 

2) Як повідомляє ГО “Центр протидії корупції”, 28 грудня 2018 року суддя Вишняк М.В. постановив ухвалу, якою відмовив у задоволенні скарги представників “Центру протидії корупції” на бездіяльність уповноважених осіб Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливого незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки в президенти Юлії Тимошенко.

За інформацією представників ЦПК, прізвище Тимошенко, як особи, якій надають лобістські послуги, безпосередньо згадується в офіційній звітності американської піар-компанії “Avenue Strategies Global LLC”, поданій до Департаменту юстиції США. Як стверджують представники ЦПК, вищевказане може свідчити про приховані витрати Юлії Тимошенко на послуги американських лобістів.

 

Інша інформація:

1) В грудні 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України не допустила суддю Вишняка до участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

2) У 2017 році був кандидатом на посаду члена Вищої ради правосуддя.


ЗМІ про суддю

Хто йде у Вищу раду правосуддя? – аналіз ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу