Вовк Сергій Володимирович

Статус

Суддя суду з 14.04.2006

Декларації

Освіта:

2001 – Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

2014 – Міжрегіональна академія управління персоналом

Суддівська кар’єра:

2006 – т.ч. – суддя Печерського районного суду міста Києва (2011 – обрано на посаду судді Печерського районного суду міста Києва безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2015-2019 роки:

 1. Вовк Ксенія Михайлівна (дружина судді) – з 2013 року працює в апараті Верховного Суду України.
 2. Татарчук Федор Михайлович (брат дружини судді) – з 2013 року займається адвокатською діяльністю. 
 3. Татарчук Іван Михайлович (брат дружини судді) – з 2017 року – помічник судді патронатної служби управління забезпечення роботи першої судової палати секретаріату касаційного цивільного суду Верховного Суду. До цього часу з 2012 року займав різні посади в апараті Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларації доброчесності з 2017 року по теперішній час

Декларація доброчесності

Декларації родинних зв’язків судді з 2017 року по теперішній час

Постанова ВРУ про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді Печерського районного суду міста Києва Вовка С.В. (04.03.2015 р.).

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Інші правопорушення

  1) За інформацією видання “Тиждень”, у 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Постанова про порушення кримінальної справи тривалий час розглядалася у судовому порядку, однак, у результаті Вовк С.В. відмовився від оскарження. Достовірної інформації про завершення цієї кримінальної справи у відкритому доступі не знайдено.

  2) За повідомленням прокуратури міста Києва, стосовно судді Сергія Вовка здйснювалося досудове розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення). Як зазначає прокуратура, С. Вовк підозрюється у тому, що він, зловживаючи службовим становищем та навмисно порушуючи вимоги закону, постановив завідомо неправосудне рішення у цивільній справі. Своїм рішенням суддя незаконно позбавив громадянина права власності на належне йому майно.

  Як повідомляє видання “Українська правда”, зазначене кримінальне провадження розглядається Вишгородським районним судом Київської області

  3) За даними сайту “Еспресо” у березні 2015 року Генеральна прокуратура України розпочала кримінальне провадження стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Сергія Вовка за фактом розблокування ним коштів з рахунків колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка. Як повідомляє видання ZIK, що Генпрокуратура підозрює екс-чиновника в заволодінні коштами Аграрного фонду в сумі майже 540 мільйонів гривень, які були виділені державою для закупівлі об'єктів державного цінового регулювання цукру-піску.

  4) Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Вовк постановив ухвалу, якою скасував арешт на 415 об'єктів нерухомості, що належать на праві власності ТОВ “Пріватофіс”, яке пов'язане з олігархом Ігорем Коломойським. 

  Як зазначається на веб-сайті видання “Економічна правда”, суддя дійшов висновку, що арешт був накладений без доказів співмірності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Крім того, у 2017 році за клопотанням Генпрокуратури було накладено арешт на вказане майно в ході кримінального провадження стосовно видачі кредитів Приватбанком до націоналізації пов'язаним особам на невигідних умовах, що призвело до заборгованості підприємств перед банком на 373 млн грн.

 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2015 рік суддя Вовк зазначив про те, що має право користування квартирою 67,5 кв.м. (дата набуття права - 25.10.2005 р.), проте в декларації за 2014 рік цієї інформації немає.

  2) На сайті видання “Український тиждень” опубліковано матеріал, в якому йдеться про непропорційність темпів накопичення майна рівню заробітної плати судді Вовка. Як вбачається із матеріалу, працюючи з 2006 року на посаді судді, Вовк до 2010 року встиг заробити на квартиру площею 205 кв. м, земельну ділянку площею 0,18 га, вантажний Ford, а також автомобілі Toyota та Honda для родини. За повідомленням автора статті, у 2011-му він задекларував земельні ділянки площею 0,09 га  у смт. Кароліно-Бугаз (Одеська область) і 0, 07 га в смт. Затока (Одещина), а також дві квартири в Одесі площею 24,3 кв. м і 177 кв. м та два крихітні приміщення, що належать членам його родини у столиці - 13,4 та 9,5 кв. м.

   

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Вовк був головуючим у складі колегії суддів, яка засудила Юрія Луценка до позбавлення волі строком на 4 роки у справі за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна».

  В резолюціях Європейського парламенту від 09.06.2011 р. та від 14.05.2012 р. зазначалося, що у попередній доповіді Данського Гельсінського комітету з прав людини щодо справ Луценка і Корнійчука наводиться велика кількість порушень Європейської конвенції з прав людини, процеси проти інших високопосадовців з колишнього уряду є неприйнятними та є проявом вибіркового правосуддя, а також висловлювалося занепокоєння зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні та було визнано Луценка таким, що засуджений з політичних мотивів.

  Як вбачається із заяви верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

   

  2) Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Вовк був головуючим у складі колегії суддів, яка засудила В. Іващенка, колишнього виконуючого обов’язки Міністра оборони, до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем під час підписання в листопаді 2009 року плану санації по реалізації цілісного майнового комплексу державного підприємства "Феодосійський судомеханічний завод" (Крим).

  У резолюції Європейського парламенту від 14.05.2012 р. було визнано Іващенка таким, що засуджений з політичних мотивів.

  3) Як повідомляють “Наші гроші”, у квітні 2011 року суддя Вовк у складі колегії суддів ухвалив вирок, яким працівників Державного центру зайнятості визнав винними в отриманні хабара та замінив покарання випробувальним терміном строк на 2 роки.

  Як зазначають “Наші гроші”, ця справа стосувалася ситуації, коли було затримано директора Державного центру зайнятості Володимира Галицького за підозрою у системному хабарництві по семи напрямках діяльності, вилучивши при затриманні гроші і 30 кілограмів золота на загальну суму $7 млн. Його співробітники зазначались як співучасники у згаданому кримінальному провадженні та фігурували у якості передавачів/приймачів/зберігачів грошей.

  Примітно, що, незважаючи на притягнення працівників центру до кримінальної відповідальності, колегія суддів вирішила повернути чиновникам вилучене у них майно: начальнику управління - швейцарський годинник «Rado», мобільні телефони, знято арешт з земельних ділянок та житлового будинку, повернено  26 тис грн. і $5 тис, що були вилучені зі службового кабінету, та 1,9 млн грн., 200 тис євро і 300 фунтів стерлінгів, що лежали у його банківській скриньці. Секретарці суд повернув $27 тис і 10 тис грн., вилучених під час обшуку в квартирі, а також $43 тис і 1 тис грн., що були вилучені в службовому кабінеті. Водію суд повернув $50 тис, що лежали у його банківській скриньці, а також $1802, 1336 грн. і 1750 російських рублів, вилучених під час особистого обшуку та знято арешт з двох автомобілів, житлового будинку та квартири.

   

У 2009 році, коли Ю. Тимошенко була Прем’єр-міністром, суддя ухвалив рішення про заборону антиреклами БЮТ.

У 2011 році брав участь у розгляді кримінальної справи за обвинуваченням у скоєнні службових злочинів колишнього першого заступника НАК Нафтогаз України Ігоря Діденка, колишнього голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка.

На думку деяких політичних експертів та правозахисників, ці обвинувачення мали політичний підтекст.

За інформацією «Українського тижня» у 2009 році прокуратура Києва порушила проти Вовка кримінальну справу за підробку та використання підробленого рішення суду, викрадення цивільної справи та шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га. Однак за апеляційною скаргою столичної прокуратури «зазначене рішення було скасоване як незаконне Апеляційним судом Києва». Це рішення Генеральна прокуратура намагалась оскаржити, але, як зазначає «Український тиждень» «через судову реформу літа 2010 року Верховний суд, який прийняв подання прокуратури до розгляду, не зміг його розглянути, оскільки був позбавлений відповідних повноважень». На початку березня 2012 року справу судді Вовка Верховним Судом України було направлено на новий розгляд. Втім, у підсумку, постанова про порушення кримінальної справи проти С. Вовка постановою Голосіївського районного суду м. Києва була залишена без розгляду.

За даними «Еспресо» у березні 2015 року Генеральна прокуратура України (ГПУ) розпочала кримінальне провадження стосовно судді Печерського районного суду Києві Сергія Вовка за фактом розблокування їм коштів з рахунків колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка. 3 березня Верховна Рада України надала згоду на арешт та затримання судді Вовка Вища кваліфікаційна комісія суддів 4 квітня 2015 року відсторонила Вовка від роботи, але на початку лютого 2016 року він повернувся на роботу, бо закінчився строк на який його було відсторонено!

4 квітня 2016 року – нове сумнівне рішення – відпустив під заставу раніше судимого іноземця, затриманого напередодні за напад на бізнесмена. І й той же день – суддя знову відсторонений від роботи на 2 місяці. Рішеннями Комісії від 03 червня, 01 та 28 липня 2016 року строк відсторонення продовжувався на один місяць. 27 вересня 2016 року – ВККС відсторонила С. Вовка від посади на 2 місяці. Справу за обвинуваченням судді Вовка у постановленні завідомо неправосудного рішення розглядає Вишгородський районний суд Київської області (№ судової справи - 363/3538/15-к, № кримінального провадження №42014100000001627).

Резонансні справи

1) У 2011 році суддя Вовк ухвалив вирок заступнику начальника управління Державного управління охорони навколишнього середовища в Київській області, який визнаний винним в отриманні хабаря розміром 140 тис. грн, звільнивши його від відбування покарання з призначенням випробувального терміну та конфіскувавши майно.

2)  Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Вовк постановив ухвалу, якою стягнув з державного бюджету майже 7 мільйонів гривень (1.8 млн. грн. моральної компенсації, 5 млн. грн. матеріальної компенсації) на користь колишнього радника Януковича Андрія Портнова, задовільнивши позов останнього щодо захисту честі та гідності. 

З матеріалів справи вбачається, що одним із доказів завдання моральної шкоди є висновок спеціліста-психолога, котрий зазначив, що з березня 2014 року стосовно Портнова вчиняли "активні дії, спрямовані на спотворення його особистісного образу, псування його ділової репутації шляхом поширення неправдивих ганебних відомостей, поєднаних із обвинуваченням у скоєнні тяжких злочинів". На основі цього висновку було стягнути 1.8 млн. грн. 

5 млн. грн. були відшкодовані як матеріальні збитки, завдані незаконними діями органів державної влади в особі Генеральної прокуратури, Міністерства закордонних справ України та їх посадових осіб. Зокрема, така майнова шкода складається із витрат на канадських адвокатів, які представляли інтереси Портнова перед Міністерством закордонних справ Канади та Федеральним судом.

Як повідомляє "Суддівство.інфо", уряд Канади застосував санкції проти А. Портнова на підставі листа прокуратури від березня 2014 року. У листі нібито написали неправду щодо причетності Портнова до порушень закону.

Як зазначає “Судовий репортер”, в грудні 2018 Канада відмовилася скасувати санкції щодо Портнова. А суд ЄС ще в жовтні 2015 скасував обмеження щодо Портнова і стягнув йому 15 500 євро компенсації.

3) Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Вовк постановив ухвалу, якою скасував арешт на 415 об'єктів нерухомості, що належать на праві власності ТОВ “Пріватофіс”, яке пов'язане з олігархом Ігорем Коломойським. 

Як зазначається на веб-сайті видання “Економічна правда”, суддя дійшов висновку, що арешт був накладений без доказів співмірності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Крім того, у 2017 році за клопотанням Генпрокуратури було накладено арешт на вказане майно в ході кримінального провадження стосовно видачі кредитів Приватбанком до націоналізації пов'язаним особам на невигідних умовах, що призвело до заборгованості підприємств перед банком на 373 млн грн.

3.  Як повідомляє видання “Українська правда”, 21 квітня 2020 року суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк постановив ухвалу, якою зобов’язав Офіс генерального прокурора України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо втручання колишнього віце-президента США Джо Байдена у діяльність ексгенпрокурора України Віктора Шокіна.


ЗМІ про суддю

Вовк Сергій Володимирович

"За цей час жоден з учасників процесу не заявляв мені відвіду"

Суддя Вовк досі працює в Печерському суді

ОДІОЗНИЙ СУДДЯ ВОВК ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ В ПЕЧЕРСЬКОМУ СУДІ

ВККС знову відсторонила суддю Вовка від посади

Судді, що винесли вироки у політичних справах, їздять на дорогих авто і ставлять прочерки у деклараціях

ГПУ висунула Луценку остаточне обвинувачення - заволодіння державним майном в особливо великих розмірах

Дві кримінальні справи проти Луценка об'єднали

Вовк вирішив, що в Україні не існує кращого за нього судді для справи Луценка

Дізнатися, як справа Луценка потрапила до судді Вовка, неможливо

Данський Гельсінський комітет з прав людини: Чи намагається Україна покращити верховенство права?(повний текст)

Діденко і Макаренко не змогли поміняти суддю

Правозахисники вважають, що справа Діденка та Макаренка політично ангажована

Стокгольмська змова

Москаль нагадав генпрокурору, що суддя Луценка притягався до відповідальності за махінації

Суддя Луценка завтра постане перед Верховним судом

ГПУ відкрила справу проти судді Вовка за розблокування коштів екс-міністра Присяжнюка

Скандальний суддя Вовк повернувся в Печерський суд

«Недовідставлений» суддя Вовк встиг звільнити під заставу рецидивіста, який напав на людину в центрі Києва

Суддю Вовка знову відсторонили від посади

Скандально відомому судді Вовку продовжили строк відсторонення від посади

Скандальний суддя Печерського райсуду Сергій Вовк повернувся до виконання обов'язків

ЯКИМ МАЙНОМ ВОЛОДІЮТЬ СУДДІ, ЩО ВИРІШУВАЛИ ДОЛІ МАЙДАНІВЦІВ  

За що Рада дозволила арешт суддів Печерського суду

Суддя Вовк не має права розглядати справу Іващенка – адвокат Баганець

Апеляційний суд Києва залишив суддю Вовка на волі

На посаді поновили суддю Вовка, який посадив Луценка

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу