Вовк Павло Вячеславович

Суддівська кар’єра:

2007 –  т.ч. –  суддя  Окружного адміністративного м. Києва (з 2011 року обраний безстроково).

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Зонтов Юрій Вячеславович (брат) з 2008 року займається індивідуальною адвокатською діяльнстю.

За даними з веб-сайтів «Политрада» та «Посіпаки», до початку суддівської кар’єри був помічником на платній основі Народного депутата Верховної Ради України V скликання Сергія Ківалова.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Висновок громадської ради доброчесності

Досьє судді (кандидата на посаду судді)

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Інші правопорушення

  1. В травні 2016 року журналістами «Радіо свобода» був зафіксований факт зустрічі судді з народним депутатом від БПП Олександром Грановським, який, за повідомленням видання «Українська правда», є давнім другом народного депутата Ігоря Кононенка. Грановського називають “куратором” вид БПП у прокуратурі і судах. Як зазначається на веб-сайті «Главком», суддя Вовк П.В. надав пояснення, що це була робоча зустріч, пов’язана з відсутністю повноважень у суддів Окружного адміністративного суду м. Києва (за словами Вовка П.В. лише 16 суддів мають повноваження із 51). Втім, незадовго до цієї зустрічі, в квітні 2016 року, Окружним адміністративним судом міста Києва, головою якого є суддя Вовк, були відновлені на посадах щонайменше двоє з чотирьох (1, 2) прокурорів із сумнозвісної групи “Лисі птахи”, яких звільнили у 2015 році з прокуратури після скандалу з перепискою у месенжері між собою у процесі судового засідання з використанням нецензурних слів та погроз розправи над одним із учасників судового процесу. Журналіст Дмитро Гнап зазначає, що саме прокурор Лисенко і його так звані «Лисі птахи» свого часу активно допомагали партнеру Грановського – Андрію Адамовському у бізнесі: ймовірно, порушували справи проти оточення їхнього конкурента – естонського бізнесмена – під час майнової суперечки за торговельний центр «Скаймол» у Києві.

  2. З травня 2017 року триває розслідування НАБУ стосовно судді Вовка за фактом імовірного незаконного збагачення, виявленого внаслідок аналізу е-декларацій. Так, під час обшуків 26 травня 2017 року Вовка П.В. застали разом з екс-дружиною у заміському будинку, хоча він сам зазначає, за словами журналістів, що проживає у квартирі в м. Києві. Також 17 і 19 липня рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до документів та телефонних дзвінків Вовка, а 2-го серпня Галицький райсуд ухвалив рішення арештувати кошти та майно судді Вовка. Серед речей, на які суд наклав арешт, смартфон iPhone 6, документи, 20 тисяч доларів, цінні монети і три золоті злитки по 50 грамів кожен.

  В свою чергу Павло Вовк звинуватив у вчиненні злочину детективів НАБУ та суддю зі Львова, який надав дозвіл на обшуки у будинку дружини Вовка. За заявою Вовка ГПУ ще 12 червня зареєструвала кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364 (зловживання владою), ч. 1 ст. 365 (перевищення влади) ч. 1 ст. 375 (постановлення завідомо неправосудної ухвали), ч. 1 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового розслідування) Кримінального Кодексу України. За цим епізодом, 8 серпня Печерський районний суд м. Київ виніс ухвалу про надання Генпрокуратурі доступу до матеріалів справи Галицького районного суду м. Львова, в рамках якої було надано дозвіл на обшук у будинку судді та місці його роботи.  

  Однак, у подальшому це кримінальне провадження було закрите у зв’язку із тим, що Конституційний Суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

 • Непрозорість статків

  В декларації за 2014 рік суддя задекларував 400 000 грн в графі «дарунки, призи, виграші» і майже 1 млн грн в графі «дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності» в колонці «сума одержаного доходу членів сім’ї». Як зазначається на веб-сайті «Радіо Свобода», суддя Вовк відмовився пояснювати, звідки саме у його родини взялись задекларовані гроші (400 000 грн) за статтею «дарунки, призи, виграші».

  Зі змісту декларації за 2015 рік, у власності судді колекція картин, ікони, колекція марок, три елітні годинники (два з яких золоті), автомобіль Акура МДХ 2008 року випуску, а також грошові активи готівкою у розмірі 30 000 доларів США і 20 000 євро.

  Громадські активісти закидають судді Вовку недостовірне декларування свого майна. Зокрема журналісти зазначають про імовірне фіктивне розлучення подружжя Вовків для приховування деякого нерухомого майна, зокрема житлового будинку.

  Члени Громадської ради доброчесності у своєму висновку про невідповідність Павла Вовка критеріям доброчесності та професійної етики в рамках конкурсу у Верховний Суд, посилаючись на журналістські розслідування, дані суддівського досьє  та дані майнових декларацій зазначають, що витрати на закордонні поїздки судді значно перевищують його доходи.

 • Порушення прав та свобод

  14 березня 2017 року суддя Вовк В. П., будучи Головою Окружного адміністративного суду міста Києва, у відповіді на інформаційний запит ГО "ВО "Автомайдан" щодо підстав приватизації суддею Абловим Є. В. службової квартири вдався до погроз притягнути до кримінальної відповідальності активістів, що відправили інформаційний запит.

Відповідно до наказу Міністра внутрішніх справ України № 90108 від 11.06.2014 р. суддя був нагороджений пістолетом «Форт 17» калібру 9 мм. У своєму висновку Громадська рада досброчесності зазначає, що сам факт нагородження окремих суддів зброєю породжує обґрунтовані сумніви щодо їх майбутньої неупередженості та політичної нейтральності.


ЗМІ про суддю

Павло Вовк ініціював кримінальне провадження проти НАБУ та судді, який дозволив провести обшуки у його будинку

ВККС призупинила участь Павла Вовка у конкурсі у Верховний Суд

Анонс: пленарне засідання щодо висновку ГРД про Павла Вовка

НАБУ проводить обшуки у кандидата у Верховний Суд Павла Вовка

Хабарники та екс-помічники Ківалова – аналіз кандидатів у Верховний Суд з Києва

150 кандидатів, які не мають стати суддями Верховного Суду. Антирейтинг Руху ЧЕСНО

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу