Василенко Ярослав Миколайович

Суддівська кар’єра:

19932008військового місцевого суду Київського гарнізону;

2008 – 2018 – суддя Київського апеляційного адміністративного суду

2018 – т.ч. – суддя Шостого апеляційного адміністративного суду

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Василенко Микола Миколайович (брат судді) – з 2009 по 2015 рік працював начальником відділу дозвільної системи в ГУМВС України в м. Києві; протягом 2015-2016 років був начальником відділу в ГУ НП України в м. Києві. На даний час є пенсіонером.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2016 рік

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Рішення Вищої ради юстиції про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменка В.А., Київського апеляційного адміністративного суду Василенка Я.М., Кузьменка В.В., Шурка О.І.

Окрема думка члена Вищої ради юстиції Мірошниченка А.М. щодо рішення Вищої ради юстиції «Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменка В.А., Київського апеляційного адміністративного суду Василенка Я.М., Кузьменка В.В., Шурка О.І.»

 • Непрозорість статків

  Суддя є фігурантом в розслідуванні програми «Наші гроші. Досудилися». За даними журналістів, суддя Ярослав Василенко не вніс до декларації будинок площею більше 700 кв. м, який побудував в охоронній зоні Дніпра. Журналісти зазначають, що офіційно маєток записаний на двоюрідну сестру судді Віру Карпову, а Василенко ним користується за довіреністю. Окрім того, у матеріалі звертається увага, що двоюрідна сестра змогла купити землю в Києві і побудувати на ній великий будинок на зарплату працівниці столичного заводу «Арсенал» та на дохід від продажу сільської хати за $30 тис.

   

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За даними реєстру судових рішень суддя Василенко Я.М. був головуючим у складі колегії суддів, яка залишила без змін постанову Окружного адміністративного суду м. Києва щодо встановлення обмеження права на мирні зібрання шляхом заборони депутатській фракції Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" та іншому необмеженому колу осіб проведення заходів з 7 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року в місті Києві по вул. Інститутська, Лютеранська, Шовковична, Командарма Каменєва.

  Розглядаючи питання про відкриття дисциплінарного провадження стосовно судді Василенка, дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя встановила, що суддею були допущені порушення норм права при розгляді адміністративної справи щодо заборони мирного зібрання, однак вони не є такими, що свідчать про порушення суддею присяги. У зв’язку з цим було прийнято рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження.

  Проте, в окремій думці члена ВРП А.М. Мірошниченка зазначено, що ухвалюючи дане рішення, суддя Василенко використав свої повноваження для встановлення заборони загального характеру, вийшовши за межі наданих законом повноважень і демонструючи свавілля. Це дозволяє зробити висновок про наявність в діях судді ознак дисциплінарного проступку у вигляді «істотного порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя», а можливо – і ознак порушення присяги.

   

  2) Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Василенко Я. М. був у складі колегії, яка задовольнила апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та визнала неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Як зазначено у пояснювальній записці, зазначені два рішення суду стали підставою для скасування голосування 1933 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

   

  3) Згідно з інформацією інтернет-видання “Українська правда”, суддя Василенко у складі колегії суддів ухвалив рішення, яким скасував рішення про  відмову у реєстрації та зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати кандидатом до Верховної Ради України депутата-втікача Онищенка, якого НАБУ вважає організатором схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність. У 2016 році Онищенка було оголошено в національний розшук.

  Раніше, ЦВК відмовила у реєстрації кандидата Онищенка, оскільки кандидатом не було дотримано вимог щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року. Проте, на думку колегії суддів, перебування на навчанні кінній школі в Іспанії є вагомим доказом того, що Онищенко був поза межами України з поважних причин. 

  У подальшому колегією суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду було скасовано вказане рішення Шостого апеляційного адміністративного суду.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 21 квітня 2016 року суддя Василенко Я.М. підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.


ЗМІ про суддю

Суддя записав на родичку розкішний будинок, побудований в забороненій зоні Дніпра

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу