Васильченко Олег Васильович

Суд

Подільський районний суд м. Києва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 31.08.2004

Декларації

Освіта:

2001 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

2004 – т.ч. – суддя Подільського районного суду міста Києва (з 2009 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією дружини судді за 2016 рік:

 1. Васильченко Оксана Юріївна (дружина) – працює завідуючою сектору в Центральній виборчій комісії.

Згідно з з декларацією родинних звязків судді 2012 – 2016 за роки та за 2013-2017 роки:

 1. Васильченко Василь Іванович (батько) – у період з 2011 по 2014 рік обіймав посаду заступника голови Катюжанської сільської ради Вишгородського району Київської області.  

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності судді за 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

 • Непрозорість статків

  У матеріалі, розміщеному на порталі PROSUD, звертається увага на наявність недешевого майна у власності судді та його дружини при відносно скромних їхніх заробітних платах, які є основним доходом сім’ї. Зокрема, за даними декларації за 2016 рік, дружина судді має у власності: дві земельні ділянки в Київській області загальною площею 26 соток, дві земельні ділянки в Одеській області загальною площею 8,7 га та будинок на 258 кв.м у селі Гатне поблизу Києва. Окрім цього, у власності судді Васильченка є також квартира в Києві площею 109 кв.м. За інформацією PROSUD, вона знаходиться у Печерському районі столиці, за адресою вул. Лесі Українки, 21а. Вартість квартири подібної площі станом на сьогодні – від $160 тис.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За даними порталу PROSUD, під час Революції Гідності О. Васильченко розглядав справу щодо громадянина Пістуна М. М. як учасника поїздки до Межигір’я 29 грудня 2013 року. Згідно з публікацією, суддя ухвалив рішення про позбавлення водійських прав на 3 місяці за відсутності водія, який у протоколі заперечив сам факт зупинки його представниками ДАІ, та без заслуховування працівника ДАІ.

  У подальшому, після втечі екс-президента Віктора Януковича, суддя звільнив від адміністративної відповідальності водія на підставі Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України".

  2) За даними порталу PROSUD, під час Революції Гідності Олег Васильченко ухвалив рішення, яким притягнув власника авто Махна О. В. до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за нібито "не виконання вимоги працівника міліції про зупинку" 29 грудня 2013 року, незважаючи на надання доказів того, що власник авто взагалі не керував транспортним засобом у цей день.

  У подальшому, після втечі екс-президента Віктора Януковича, суддя звільнив від адміністративної відповідальності водія на підставі Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України".

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття суддею рішень про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами за невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу.

  Однак суддя Васильченко у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що 17 січня 2014 року суддею було ухвалене рішення про позбавлення учасника поїздки до Межигір’я водійських прав на 3 місяці за невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності:

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 10 липня 2018 року суддя Васильченко підтвердив відповідність займаній посаді.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу