Валігура Дмитро Миколайович

Декларації
Данi за 2017 рiк
Кошти
Суддi
102 USD
200000 UAH
Річний дохід
Суддi
331173 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 331173 грн
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
76 кв.м
26 кв.м (50% квартири у спільній власності загальною площею 52 кв.м)
50 кв.м (100% квартири у користуванні)
Транспортні засоби
Суддi
1
Автомобіль легковий SUZUKI GRAND VITARA 2010 р.в. (у власності)
 • Непрозорість статків

  У декларації за 2015 рік зазначено, що на праві користування з 2013 року у судді перебуває квартира площею 50 кв.м у м. Києві. Проте у декларації за 2014 рік відомості про цю квартиру відсутні.  

   

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається із рішення Вищої ради правосуддя, у січні 2014 року суддя ухвалював аналогічні за своїм змістом постанови, якими позбавляв права керування учасників мирних акцій строком на 3 місяці через те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день, коли проводилася акція протесту – поїздка "Автомайдану" до резиденції Януковича в Межигір’ї).

  Вища рада правосуддя дійшла до висновку, що суддею були допущені порушення норм процесуального права, проте не визнала, що такі порушення можуть бути підставою для звільнення з посади у зв’язку з порушенням присяги судді.

  Вища рада правосуддя відмовила у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Валігури Д. М. у зв’язку з тим, що строк притягнення його до відповідальності сплинув.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

  Однак суддя у власній декларації доброчесності вказав, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення учасників протестних акцій водійських прав за невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Розгляд резонансних справ

За повідомленням з веб-сайту РБК-Україна, суддя Валігура головує у справі "діамантових прокурорів" – екс-заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної Прокуратури України Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. За інформацією з ресурсу "Вікіпедія", прокурори стали "діамантовими" після обшуків, в результаті яких у чиновників було виявлено загалом близько $500 тис, а також коштовності та цінні папери, в тому числі незареєстровану вогнепальну зброю і боєприпаси та 35 пакетів з діамантами загальною кількістю 65 каменів.


ЗМІ про суддю

Справу Кулика слухатимуть у Голосіївському суді, де підозрюваний прокурор "має зв’язки"

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу