Усатова Ірина Анатоліївна

Декларації

Освіта:

1988 — Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

1998 – т.ч. – суддя Солом’янського районного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

 1. Усатов Дмитро Дмитрович (чоловік судді) – з 2005 року працює суддею Києво-Святошинського районного суду Київської області.
 2. Шурдук Роман Володимирович (племінник) — з 26.11.2009 працює адвокатом (згідно з  декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки)

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Суддівське досьє

Рішення Третьої Дисциплінарної Палати Вищої Ради правосуддя про притягнення судді Солом’янського районного суду міста Києва Усатової І.А. до дисциплінарної відповідальності (29 листопада 2017 року)

Рішення № 1652/1дп/15-18 від 01.06.2018 Про відмову у притягненні судді Солом’янського районного суду міста Києва Усатової І.А. до дисциплінарної відповідальності та припинення дисциплінарного провадження

 • Порушення прав та свобод

  29 листопада 2017 року Третя Дисциплінарна Палата Вищої Ради Правосуддя ухвалила рішення, яким притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю Усатову Ірину Анатоліївну та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді попередження. Відповідно до рішення дисциплінарної палати суддя допустила тривале зволікання із виготовлення мотивованого рішення у двох справах, які розглядала суддя. Як було встановлено дисциплінарною палатою, зазначені рішення були виготовлені в одному випадку через два місяці, а іншому - через майже 3,5 місяці.

  Зазначене порушує права учасників судового процесу, оскільки не виготовлення судового рішення позбавляє особу, що бере участь у справі, передбаченого процесуальним законом, права на оскарження вказаного рішення до суду апеляційної інстанції.

   

 • Неетична поведінка

  Декларація родинних зв'язків судді за 2012-2016 роки не містить інформації про племінника судді, що в той час обіймав посаду адвоката (згідно з декларацією родинних зв'язків судді за 2013-2017 роки

Розгляд резонансних справ:

1) За словами народного депутата Сергія Лещенка, суддя Усатова відмовила у задоволенні клопотання щодо закриття провадження Генпрокуратури проти поплічника Януковича екс-міністра Ставицького. За словами Лещенка, суддя зобов'язала слідчого дати обгрунтовану відповідь на клопотання Ставицького, де він просив закрити справу проти нього.

 

2) Як вбачається із повідомлення на веб-сайті ТСН, у вересні 2007 року суддя Усатова скасувала рішення про розірвання шлюбу між олігархом Дмитром Фірташем та Марією Калиновською. Після ухвалення рішення, суддя заявила про погрози притягнення до кримінальної відповідальності, звільнення та фізичної розправи, які перешкоджають її професійній діяльності. Врешті-решт, суддя звернулась із відкритим листом до президента з проханням про захист.

 

3) Як вбачається із реєстру судових рішень, у січні 2017 року суддя розглядала скаргу Миколи Мартиненка щодо бездіяльності НАБУ у частині розгляду клопотання про закриття кримінального провадження. Як відомо, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про підозру Миколі Мартиненку в розтраті коштів державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (Жовті Води, Дніпропетровська область).

Суддя задовольнила скаргу частково, зобов’язавши НАБУ розглянути клопотання адвоката у 10-денний термін, проте відмовилась зобов’язати НАБУ закрити справу впродовж цього терміну.

 

Інша інформація:

Як повідомляє “Бизнес Украина” суддя Усатова приїхала на місці ДТП свого чоловіка Усатова Дмитра, який у стані алкогольного сп'яніння став учасником аварії 2 січня 2018 року. За інформацією видання Укрінформ, Ірина Усатова викликала додаткову машину швидкої допомоги, яка намагалася вивезти Дмитра Усатова з місця ДТП через нібито різке погіршення стану здоров’я останнього.

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу