Українець Людмила Дмитрівна

Статус

Звільнений 26.03.2019

Декларації

Суддівська кар’єра:

1997 – 2002 – суддя Дніпровського районного суду м. Києва (з 1997 року обрана на посаду судді безстроково);

2002 –  2018 –  суддя  Апеляційного суду міста Києва

2018 – т.ч. – суддя Київського апеляційного суду.

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Українець Віталій Васильович (син судді) –  з 2007 року працює суддею Солом`янського районного суду м. Києва;
 2. Українець (Тихоглаз) Ольга Борисівна (невістка судді) –  з 2008 року працює адвокатом.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2015 рік

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За даними реєстру судових рішень, суддя Українець постановила ухвалу, якою залишила без змін рішення Печерського районного суду м. Києва, яким було задоволено позов Ганни Герман у справі  про захист честі, гідності і ділової репутації проти журналіста газети “Вечірні вісті”, який опублікував статтю з критикою пані Герман, яка на той момент була кандидатом в народні депутати.

  Зазначена справа стала предметом розгляду у Європейському Суді з прав людини (справа ““Інститут економічних реформ” проти України”). У результаті Європейський суд визнав порушення Україною свободи вираження поглядів та визнав твердження І. Ткаленка, висловлені у аналізованій статті, є, на думку суду, оціночними судженнями, а втручання у свободу вираження поглядів позивача суд визнав таким, що не відповідає вимогам частини 2 статті 10 Конвенції.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини.

  Однак, суддя у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддя прийняв рішення, яке стало предметом розгляду у Європейському Суді з прав людини (справа ““Інститут економічних реформ” проти України”), у результаті чого Європейський суд визнав порушення Україною свободи вираження поглядів. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 2 червня 2016 року суддя Українець Л.Д. підтвердила можливість здійснювати правосуддя у Апеляційному суді м. Києва.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу