Цимбал Ірина Костянтинівна

Статус

Суддя суду з 13.11.2008

Декларації

Суддівська кар’єра:

2008 – т.ч. – суддя Дарницького районного суду м. Києва (з 2013 року обрана на посаду судді безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про притягнення судді Дарницького районного суду міста Києва Цимбал І. К. до дисциплінарної відповідальності

Рішення № 702/0/15-18 від 01.03.2018 Про тимчасове, строком на чотири місяці, відсторонення судді Дарницького районного суду міста Києва Цимбал І.К. від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та застосування процесуальних норм, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Цимбал постановила дві ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно активістів Майдану, які брали участь у масових акціях протесту під час Революції Гідності, а також ухвалила постанови про накладення на активіста Автомайдану адміністративних стягнень у вигляді позбавлення водійських прав за те, що він нібито не зупинився на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день, коли проводилася акція протесту – поїздка "Автомайдану" до резиденції Януковича в Межигір’ї).

  Рішенням дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя встановлено, що суддя, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не забезпечила дотримання приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, КПК України, а також практики Європейського суду з прав людини. Крім того, при розгляді адміністративних справ суддею не було дотримано вимог щодо всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності з законом, що призвело до порушення права осіб на справедливий судовий розгляд.

  Враховуючи наведене, дисциплінарна палата прийняла рішення про притягнення судді Цимбал до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя на чотири місяці з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді, направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у зв’язку з їхньою участю у таких акціях.

  Однак суддя Цимбал у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею були ухвалені рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно активістів Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу