Циктіч Віталій Михайлович

Суд

Шевченківський районний суд м. Києва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 14.04.2008

Освіта:

1996 — Донецький національний університет

Суддівська кар’єра:

20082012 – суддя Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області;

2012 – т.ч. – переведений на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва (2013 – обраний на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Циктич Олександр В’ячеславович (племінник судді) – з 2011 по 2013 роки працював в Прокуратурі м. Горлівки Донецької област. З 2013 по 2014 роки працював у Прокуратурі м. Донецька. З 2014 по 2015 роки працював в Прокуратурі м. Дружківка Донецької області. З 2015 по 2016 рік працював в Генеральній прокуратурі України.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Рішення Вищої ради правосуддя про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва Циктіча В. М.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як вбачається із рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Циктіч ухвалив постанову, якою позбавив особу права керування автомобілем строком на 4 місяці через те, що вона нібито не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту - поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

  Дисциплінарна палата дійшла до висновку, що суддею Циктічем В. М. під час розгляду адміністративної справи стосовно зазначеної особи допущений не лише дисциплінарний проступок у виді істотного порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя, а й порушення присяги.

  Однак дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у відкритті дисциплінарної справи у зв’язку із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

   

  2) Як вбачається із люстраційного списку Євромайдану, суддя Циктіч В. М. постановив ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тривалістю 60 днів щодо активіста Майдану, нібито за опір судовим виконавцям при встановленні наметів на Європейській площі 24.11.2013 року.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

  Однак, суддя у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення особи водійських прав за нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу під час Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

За даними веб-сайту ВККС, 19 червня 2018 року було зупинено кваліфікаційне оцінювання Циктіча Віталія Михайловича.

Розгляд резонансних справ

1) Як повідомляється на сайті 5 каналу, суддя Циктіч розглядатиме справу щодо екс-"беркутівців", які розігнали студентський Майдан у ніч проти 30.11.2013. Сторона обвинувачення клопотала про його відвід, оскільки він має родича серед прокурорів, пов'язаних із розслідуванням цієї справи, однак, відвід не було задоволено.

 

2) За інформацією на сайті Цензор.нет, суддя Циктіч розглядає справу 19 екс-даївців, яких підозрюють у злочинах проти "Автомайдану". Колишнім інспекторам ДАІ інкримінується складання завідомо неправдивих документів щодо активістів Автомайдану за участь в акції, яка мала місце 29.12.2013 року.

 

3) Як зазначається на сайті "Наші гроші", суддя Циктіч входив до складу колегії суддів, які затвердили угоду про визнання винуватості з колишнім заступником голови правління "Нафтогазу Україна" Олександром Кацубою. За інформацією "Наших грошей", Генпрокуратура вела справу про розкрадання в системі "Нафтогазу" за часів Януковича, зокрема, за версією слідства, Кацуба-молодший допоміг компанії Курченка "Газ України 2020" вкрасти у держкомпанії бензину на 500 млн. грн. (близько $63 млн за курсом того часу).

 

4) Як вбачається з ухвали Шевченківського районного суду м. Києва, суддя Циктіч входить до складу колегії суддів у справі за обвинуваченням в державній зраді полковника ЗСУ Івана Без'язикова.

За інформацією "Громадське", Іван Без'язиков – офіцер Збройних сил України. Потрапив у полон в серпні 2014 року. 5 липня 2016 року Без'язиков був визволений з полону бойовиків "ДНР". 12 грудня полковника ЗСУ Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з "ДНР".  В СБУ заявили, що полковник Без’язиков надавав "ДНР" дані про позиції українських військових.


ЗМІ про суддю

Віталій Циктіч: «Окреслюючи межі застосування вогнепальної зброї, важливо визначити мету, якій служитиме такий захід»

Донецький суд міста Києва. Київські суди комплектують земляками президента

Суд щодо розгону студентського майдану: розгляд справи починають з самого початку

Справу 19 екс-даївців, яких підозрюють у злочинах проти "Автомайдану", розглядає суддя Циктіч, який виносив незаконні рішення проти автомайданівців, - адвокат Маселко. ФОТО

Янукович перекинул в Киев еще парочку донецких судей

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу