Струков Олександр Михайлович

Статус

Звільнений 09.04.2020

Декларації

Суддівська кар’єра:      

2000 – т.ч. – суддя Октябрського районного суду м. Полтави безстроково (з 2003 року заступник голови, з 2007 року голова суду).

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2014-2018 роки:

 1. Струков Сергій Олександрович (син судді) – з 2018 по теперішній час – старший опероуповноважений ГУ НП в Полтавській області; 2017 по 2018 рік – оперуповноважений ВП №2 ПВП ГУНП в Полтавській області. До того часу – старший оперуповноважений ПМУ УМВС України в Полтавській області (2006-2013 роки); старший оперуповноважений (2013-2014 роки) та заступник начальника (2014 рік) Київського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області, начальник сектору незаконного володіння автотранспортом ПМУ УМВС України в Полтавській області (2014-2015 роки) та оперуповноважений управління ГУНП в Полтавській області (2015-2017 роки).
 2. Струков Євген Олександрович (син судді) – з 2015 року до теперішнього часу прокурор різних відділів прокуратури Дніпропетровської області. До того часу помічник прокурора (2008-2012 роки) та прокурор прокуратури Індустріального району м. Дніпра (2012-2014 роки), прокурор відділу (2014 рік) та старший прокурор відділу (2014-2015 роки).

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки                     

Декларація родинних зв’язків судді за 2017 рік

Декларації родинних зв’язків судді з 2018 року по теперішній час 

Декларація доброчесності 2016 рік                  

Декларація доброчесності 2017 рік  

Декларації доброчесності з 2018 року по теперішній час

Про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів Октябрського районного суду міста Полтави Струкова О.М., Гольник Л.В.

 • Непрозорість статків

  Згідно із деклараціями за 2015, 2016, 2017, 2018 роки, суддя на праві користування має автомобіль NISSAN X-TRAIL 2012 р.в. (дата набуття права – 11.09.2012). Однак, у декларації за 2014 рік відомості про вказане майно відсутні.

 • Ухвалення сумнівних рішень
  1. За інформацією порталу “Останній Бастіон”, у 2015 році суддя Струков у колегії суддів ухвалив вирок у справі громадянина В. Вергелеса, який нібито був посередником у корупційних відносинах між підприємцями та владою на Полтавщині та якого було затримано при отриманні хабара у розмірі 67 тис.грн. Рішенням судді Струкова вказаного посередника звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, призначено штраф у розмірі 5 тис. грн та не застосовано конфіскацію майна.
  2. За інформацією “Каналу 24”, заступниця Струкова Ганна Андрієнко скоїла ДТП з ушкодженням іншого авто. Поліція склала на неї протокол і надіслала до суду, де вона працює. Справу розглядав голова суду Струков, який ухвалив застосувати до Андрієнко усне зауваження. Закон прямо забороняє розглядати будь-яку справу щодо судді у суді, де він працює, оскільки є явним конфліктом інтересів.
 • Неетична поведінка
  1. За інформацією “Останній бастіон” Олександра Струкова було затримано патрульною поліцією за порушення правил ПДР, а саме через паркування в неналежному місці, спробу вчинити наїзд на поліцейського, злісну непокору поліції та нецензурні висловлювання. Під час затримання суддя неодноразово принижував працівників поліції.
  2. Як вбачається з рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, Струков виявляв вибірковість та упереджене ставлення щодо фіксації перебування на робочому місці судді Гольник Л.В. У результаті розгляду дисциплінарної справи до судді було застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді суворої догани з позбавленням доплат на 3 місяці. Нагадаємо, що у травні 2016 року суддя Октябрського райсуду Лариса Гольник показала відео, на якому мер Полтави Олександр Мамай намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. На Гольник почали тиснути як з оточення Мамая, ініціювавши проти неї низку кримінальних проваджень та цивільних позовів, так і в самому Октябрському районному суді. Як повідомляє “Канал 24”, голова суду Струков систематично переслідував суддю-викривачку Ларису Гольник та всіляко перешкоджав їй виконувати свою роботу. У коментарях Гольник “Радіо Свободі” зазначається, що Струков ініціював збори, на яких вона мала б бути притягнута до дисциплінарної відповідальності, також він дав неправдиві свідчення, узгоджені з Мамаєм проти неї, що ніби-то вона спровокувала його на злочин.

Інша інформація:

За інформацією “Останній бастіон” та “Слідство.Інфо” і інформацією з реєстру судових рішень, суддя Струков ухвалив постанову, якою закрив адміністративне провадження щодо керівника місцевого управління Національного банку України Городницького, який, за свідченням активістів, керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. 

При цьому у мотивувальній частині постанови Струков зазначив, що банкір випив кілька великих ковтків коньяку «Hennessy» через конфліктну ситуацію з затриманням, бо під рукою не було «Валокордину», а Городницький нібито нездужає на гіпертонію.


ЗМІ про суддю

За рішенням суду суддя Струков отримуватиме близько восьми тисяч пенсії

Врятувати ротного Струкова

Теща голови райсуду Полтави отримала шикарну квартиру від фірми, яку захищав від фіскалів зять-суддя

Судді струков і гольник отримали догани від вищої ради правосуддя

Як ВРП розглядає скарги на суддів: шокуючі факти

Струков тікає кущами

Октябрський розгардіяш: Гольник звинувачує, Струков тікає, решта суддів – “відлинюють”

СТРУКОВ: ЄДИНА ПРОБЛЕМА ОКТЯБРСЬКОГО РАЙСУДУ — ПАНІ ГОЛЬНИК

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу