Шурко Олег Іванович

Суддівська кар’єра:

1994 -1998 рр. – суддя  військового суду Чернігівського гарнізону;

1998 – 1999 рр. – суддя  військового суду Дарницького гарнізону;

1999 – 2007 рр. – суддя військового суду Чернігівського гарнізону (з 2000 року обраний на посаду судді безстроково);

2010 – 2018 – суддя Київського апеляційного адміністративного суду

2018 – т.ч. – суддя Шостого апеляційного адміністративного суду

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За даними реєстру судових рішень суддя Шурко О.І. у складі колегії виніс ухвалу, якою залишив без змін постанову окружного адміністративного суду м. Києва, якою було встановлено обмеження права на мирні зібрання шляхом заборони депутатській фракції Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" та іншому необмеженому колу осіб проведення заходів з 7 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року в місті Києві по вул. Інститутська, Лютеранська, Шовковична, Командарма Каменєва.

  Розглядаючи питання про відкриття дисциплінарного провадження стосовно судді Шурка, дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя під час перевірки встановила, що суддею були допущені порушення норм права при розгляді адміністративної справи щодо заборони мирного зібрання, однак ці порушення не є такими, що свідчать про порушення суддею присяги. У зв’язку з цим було прийнято рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження.

  Проте, в окремій думці члена ВРП А.М. Мірошниченка зазначено, що ухвалюючи дане рішення, суддя Шурко використав свої повноваження для встановлення заборони загального характеру, явно вийшовши за межі наданих законом повноважень і демонструючи свавілля. Це дозволяє зробити висновок про наявність в діях судді ознак дисциплінарного проступку у вигляді «істотного порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя», а можливо – і ознак порушення присяги.

   

  2) Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Шурко О.І. був у складі колегій, які задовольняли апеляційні скарги представника Партії Регіонів та визнали неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стали підставою для скасування голосування 3120 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

   

  3) Суддя Шурко О.І. входив до складу колегії суддів, що винесла ухвалу про залишення без змін постанови Окружного адміністративного суду м. Києва, якою було заборонено проводити мирні зібрання біля НБУ протягом двох місяців (пікетування, пішу ходу, демонстрації, мітинги, збори тощо) вкладникам кредитних союзів “Тринадцята зарплатня”, “Київське кредитне товариство”, “Акорд”, “Всеукраїнське народне кредитне товариство” та “Профіт-Центр 2004”.

   

  4) Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Шурко О.І. входив до складу колегії суддів, яка винесла ухвалу про залишення без змін постанови Окружного адміністративного суду м. Києва, якою було забезпечено позов громадської організації “ГК “НАЖДАК” та зупинено дію постанови ЦВК стосовно оголошення початку виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад. У такий спосіб було фактично заблоковано проведення виборів до районних рад у м. Києві.

   

  5) Згідно з інформацією інтернет-видання “Українська правда”, суддя Василенко у складі колегії суддів ухвалив рішення, яким скасував рішення про  відмову у реєстрації та зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати кандидатом до Верховної Ради України депутата-втікача Онищенка, якого НАБУ вважає організатором схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність. У 2016 році Онищенка було оголошено в національний розшук.

  Раніше, ЦВК відмовила у реєстрації кандидата Онищенка, оскільки кандидатом не було дотримано вимог щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року. Проте, на думку колегії суддів, перебування на навчанні кінній школі в Іспанії є вагомим доказом того, що Онищенко був поза межами України з поважних причин. 

  У подальшому колегією суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду було скасовано вказане рішення Шостого апеляційного адміністративного суду.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 11 травня 2016 року суддя Шурко О.І. підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.


ЗМІ про суддю

У судді вкрали сейф з грошима

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу