Санін Богдан Володимирович

Статус

Суддя суду з 19.11.2010

Декларації

Освіта:

КНУ ім. Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

20102010 – суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області;

2010 – т.ч – суддя Окружного адміністративного суду міста Києва.

Зв’язки:

Згідно з Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Санін Володимир Миколайович (батько судді) – з 1982 року працює суддею Білоцерківського міськрайонного суду Київської області.
 2. Яцуба Володимир Григорович (батько дружини) – з 2011 до 2014 року працював головою Севастопольської міської державної адміністрації.
 3. Яцуба Андрій Володимирович (брат дружини) – з 2010 до 2015 року працював депутатом Дніпропетровської міської ради.
 4. Галюк Юлія Костянтинівна (двоюрідна сестра) – з 2010 року по теперішній час працює фахівцем з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації Білоцерківського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенетеніцарної служби України в Києві та Київської області.
 5. Свинаренко Сергій Костянтинович (двоюрідний брат) – з 2014 до 2016 року працював дільничним інспектором Білоцерківського відділу відділу Головного управління МВС в Київській області. З 2016 року по 2017 працював інспектором сектору реагування патрульної поліції Білоцерківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області. З 2017 працює старшим лейтенантом в Управлінні захисту економіки в Київській області Департаменту ахисту економіки Національної поліції України.
 6. Морозенко Євгеній Вадимович (двоюрідний брат дружини) – з 2010 до 2012 року був депутатом Дніпропетровської міської ради, з 2012 до 2014 року був народним депутатом Верховної Ради України 7-го скликання, був членом депутатської фракції Партії Регіонів 7-го скликання, голосував за “диктаторські закони 16 січня 2014 року.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Суддівське досьє

Висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 24 вересня 2014 року

Рішення Вищої Ради Юстиції про відмову у внесенні подання Президентові України про звільнення Саніна Б. В. з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва за порушення присяги

Окрема думка членів ВРЮ Бойка А. М., Гусака М. Б., Мірошниченка А. М. щодо рішення Вищої ради юстиції про відмову у внесенні подання Президентові України про звільнення Саніна Богдана Володимировича з посади судді окружного адміністративного суду міста Києва у зв’язку з порушенням присяги судді

 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2015 рік суддя вказав, що його дружина з 2006 року має право спільної власності (разом з двома громадянами України) на квартиру площею 177 кв.м у м. Дніпро. Однак у декларації 2014 року відомості про наявність такого майна не відображені.

  2) Журналісти програми "Наші гроші. Досудилися." звертають увагу на сумнівні обставини набуття дружиною Саніна у власність яхти Beneteau OC 37 у 2014 році. Зокрема, як зазначається у сюжеті, ринкова вартість яхти – близько 100 тис дол або 1 млн грн за курсом 2014 року, однак в декларації Богдан Санін зазначає, що його дружина зуміла придбати цю яхту вдвічі дешевше ринкової вартості – за 460 тис грн. При цьому, згідно з декларацією, Богдан Санін живе на зарплату та матеріальну допомогу від держави. У 2014 його дохід склав 184 тис грн, у 2015 – 144 тис грн. Річний дохід дружини відрізняється незначно: 223 тис грн у 2015 та 229 тис грн у 2014 роках відповідно.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  30 листопада суддя Санін ухвалив рішення, яким заборонив необмеженому колу осіб проводити заходи або мітинги на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банковій, Грушевського, Богомольця з 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року.

  У подальшому зазначене рішення було скасоване постановою Вищого адміністративного суду України від 17 квітня 2014 року. Серед підстав скасування було зазначено також і те, що така заборона мирних зібрань не відповідає міжнародним стандартам ОБСЄ у царині свободи мирних зібрань.

  Як відзначає Центр Разумкова, акція протесту 1 грудня 2013 року, яка проводилися  у відповідь на розгін та масове побиття студентів працівниками Беркуту 30 листопада 2013 року, стала наймасовішою за всю історію незалежної України. Як повідомляє видання "Укрінформ", за різними даними того дня у центрі Києва мітингували близько півмільйона осіб.

  Як зазначає видання "Українська правда", рішення судді Саніна стало формальною підставою для подальших спроб "Беркута" очистити Майдан і навколишні території від протестувальників.

  З такою думкою погодилися окремі члени Вищої ради юстиції (Бойко А. М., Гусак М. Б., Мірошниченко А. М.), які в окремій думці до рішення Вищої ради юстиції про відмову у внесенні подання Президентові України подання про звільнення Саніна Богдана Володимировича вказали, що рішення судді Саніна істотно сприяли ескалації протистояння під час Революції гідності. На їхню думку, рішення судді стало формальним виправданням для кількох спроб штурму Майдану, що, в свою чергу, в сукупності з іншими обставинами закономірно призвело до радикалізації протестів, а врешті-решт – до кривавих подій лютого 2014 року.

  Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів визнала в діях судді Саніна наявність ознак порушення присяги та направила висновок з матеріалами перевірки до Вищої ради юстиції для розгляду і прийняття рішення.

  Однак, Вища рада юстиції відмовилися вносити подання Президентові України про звільнення судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Богдана Володимировича з посади за порушення присяги судді. Лише троє членів Вищої ради юстиції (Бойко А. М., Гусак М. Б., Мірошниченко А. М.) висловили окрему думку, в якій не погодилися із таким рішенням Вищої ради юстиції та вказали про порушення присяги суддею Саніним.

Характеристика професійної діяльності

За даними веб-сайту ВККС, 25 квітня 2018 року Санін Богдан Володимирович не підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Інша інформація:

Особа з таким же ПІБ була помічником народного депутата України 4 скликання (2002-2006 роки) самовисуванця Рудковського Дмитра Олександровича.


ЗМІ про суддю

Суддя, що заборонив Майдан, судиться з комісією, яка його люструє

У декларації київського судді - позичені тисячі доларів і яхта дружини

Суддя - спікер ОАСК Богдан Санін: «Більшість суддів бояться говорити про свою професію»

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу