Саадулаєв Анзор Ібрагімович

Декларації

Освіта:

2009 — Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого

Суддівська кар’єра:

20102011 – суддя Тернопільського окружного адміністративного суду;

2011 – т.ч. – переведений на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Саланда Ольга Мирославівна (дружина судді) – з 2013 року суддя Малинського районного суду Житомирської області.
 2. Бахметова Валентина Хайріївна (рідна тітка дружини судді) – з 2012 по 2016 роки суддя Апеляційного суду Житомирської області.
 3. Походжай Валентин Сергійович (двоюрідний брат дружини судді) – з 2012 року співробітник Управління СБУ в Тернопільській області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Суддівське досьє

Рішення Першої дисциплінарної палати ВРП про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Саадулаєва (24.03.2017)

 • Непрозорість статків

  У декларації за 2015 рік суддя Саадулаєв зазначив про те, що він має право користування трьома легковими автомобілями, зокрема щодо двох з яких права набуто 2005 та 2014 років: Nissan Almera та Jeep Cherokee. В той же час, інформація про ці два автомобілі в декларації за 2014 рік відсутня.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як вбачається із рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Саадулаєв ухвалив постанову, якою позбавив особу права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що вона, нібито, не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту - поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

  Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду адміністративних матеріалів щодо зазначеної особи суддею Саадулаєвим А. І. допущено порушення норм процесуального права.

  Однак дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя відмовила у відкритті дисциплінарної справи у зв’язку з закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

  2) Як зазначається на сайті Радіо Свобода, суддя Саадулаєв засудив до 10 діб арешту ініціатора Врадіївської ходи Василя Любарця, визнавши його винним у порушенні правил проведення мирних зібрань.

  Згідно з інформацією з веб-порталу Вікіпедія, що масові акції протесту (у тому числі, Врадіївська хода) були викликані груповим зґвалтуванням та замахом на вбивство жительки селища Врадіївки Ірини Крашкової. Потерпіла вказала на двох офіцерів міліції – Дмитра Поліщука та Євгена Дрижака, а також місцевого таксиста Рябиненка. Таким чином, чином акції протесту були спрямовані проти свавілля та безкарності працівників правоохоронних органів.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

  Однак, суддя у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення водійських прав особи за нібито невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу під час Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

За даними веб-сайту ВККС, 18 квітня 2018 року Саадулаєв Анзор Ібрагімович підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Розгляд резонансних справ

Як зазначає видання "Дзеркало тижня", суддя Саадулаєв відмовив у задоволенні позовних вимог видання  "Дзеркало тижня" та Юрія Ніколова, Олексія Шалайського до міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка щодо спростування висловлювань Юрія Бойка про "заказушність" статті "Вишка для Бойка".


ЗМІ про суддю

Относительно судьи Шевченковского райсуда города Киева А. Саадулаева открыто дисциплинарное дело

Анзорівське правосуддя

Висновок судового експерта як вид доказів у справах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності (ВІДЕО-лекція)

Новим фахівцем із української мови в медіаконтексті став суддя Шевченківського райсуду Києва Анзор Саадулаєв

"Батьківщина" вимагає від Пшонки звільнити ініціатора Врадіївської ходи

Оголошую голодовку на всі 10 діб арешту – ініціатор Врадіївської ходи

У другій справі координатору врадіївської ходи дали 10 діб

Суд «передумав»

Суд засудив ініціатора Врадіївської ходи до десяти діб арешту

"Зеркало недели" проиграло суд Бойко

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу