Рибак Іван Олексійович

Статус

Суддя суду з 07.07.2011

Декларації

Суддівська кар’єра:

2005 – 2011 –  суддя Голосіївського районного суду міста Києва (з 2010 року обраний суддею безстроково);

2011 –  2018–  суддя Апеляційного суду міста Києва

2018 – т.ч. – суддя Київського апеляційного суду.

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

  1. Мокарєва Наталія Михайлівна (племінниця судді) – з 2006 по 2012 рік працювала завідуючим сектором кадрової роботи в територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Полтавській області. До цього протягом липня-листопада 2012 року працювала керівником апарату в Машівському районному судді Полтавської області, а протягом 2012-2016 років – заступником керівника апарату в Апеляційному суді Полтавської області. З 08.04.2016 працює керівником апарату в апеляційнову судові Полтавської області.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2015 рік

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

  • Ухвалення сумнівних рішень

    1) За даними з веб-сайту Тексти.org.ua, суддя Рибак був у складі колегії, яка не вчинила дій щодо запобігання втечі командира підрозділу "Беркут" Дмитра Садовника, який підозрюється у вбивстві 39 людей на Майдані, а саме, протягом тижня розгляду справи до Дмитра Садовника, який не з'явився на судове засідання не було застосовано примусовий привід. Як вбачається із ухвали Апеляційного суду м. Києва, колегія 4 рази переносила розгляд апеляції щодо ухвали Печерського районного суду м. Києва щодо зміни запобіжного заходу Дмитру Садовнику з тримання під вартою на домашній арешт з підстав хвороби захисника або самого Дмитра Садовника. При цьому, як повідомляє адвокат родичів загиблих героїв Небесної сотні Павло Дикань, наданих документів було недостатньо для прийняття рішення про перенесення судового засідання. У результаті колегія суддів лише майже через два тижні після надходження апеляції та відповідно вже після втечі Дмитра Садовиника змогла постановити ухвалу про обрання щодо Дмитра Садовника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

     

    2) Відповідно до реєстру судових рішень та інформації видання “Дзеркало тижня” суддя Рибак був головуючим у складі колегії суддів, яка розглядала в апеляційній інстанції кримінальну справу за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». В апеляційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

    Окрім того, у резолюціях Європейського парламенту від 09.06.2011 р. та від 14.05.2012 р. зазначалося, що у попередній доповіді Данського Гельсінського комітету з прав людини щодо справ Луценка і Корнійчука наводиться велика кількість порушень Європейської конвенції з прав людини, процеси проти інших високопосадовців з колишнього уряду є неприйнятними та є проявом вибіркового правосуддя, а також висловлювалося занепокоєння зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні та було визнано Луценка таким, що засуджений з політичних мотивів.

Розгляд резонансних справ

1) Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації видання “УкрІнформ”, суддя Рибак був у складі колегії суддів, яка залишила без задоволення апеляційну скаргу захисту народного депутата Борислава Розенблата на ухвалу суду про накладення арешту на частину його майна.

Нагадаємо, за повідомленням видання “УкрІнформ”, раніше суд арештував частину майна Розенблата, якого Національне антикорупційне бюро України підозрює в отриманні хабарів від представника іноземної кампанії за сприяння у видобутку бурштину.

 

2) Як повідомляє громадський активіст Віталій Шабунін з "Центру протидії корупції" у березні 2017 року суддя Рибак був у складі колегії суддів, яка зменшила заставу затриманому НАБУ керівнику ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслану Журилу зі 100 млн грн. до 12 млн грн. За інформацією з веб-порталу “Наші гроші”, Журилі  інкримінують заподіяння державному підприємству  збитків на суму понад 300 млн грн.

 

3) За інформацією сайту "PROSUD", суддя Рибак входив до колегії суддів, яка вирішила залишити без змін ухвалу Солом’янського районного суду м. Києва про обрання відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, якого підозрюють у нанесенні збитків державі у розмірі 2 млрд грн, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на два місяці з можливістю внесення 100 млн грн застави.

 

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 1 червня 2016 року суддя Рибак І.О. підтвердив можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.

"Громадський люстраційний комітет" вказує суддю Рибака у списку посадовців, які брали участь в переслідуваннях учасників Євромайдану


ЗМІ про суддю

Рух ЧЕСНО про суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Насірова

А судді Насірова хто? Розслідування «PROSUD».

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу