Радчикова Олена Петрівна

Декларації
 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2014 рік відсутні відомості про наявність у судді чи її родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам її сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мала би задекларувати житло, у якому вона проживає (користується) на будь-яких підставах.

   

  2) У декларації за 2015 рік зазначено про право користування житловим будинком загальною площею 123 кв.м (дата набуття права – 05.04.2012). Однак у декларації за 2014 рік відомості про цей житловий будинок відсутні.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається із люстраційного списку Євромайдану, як суддя Радчикова постановила ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тривалістю 60 днів щодо одного із підозрюваних в організації масових заворушень у Києві 01.12.2013, а насправді жорстоко побитих "Беркутом".

 • Порушення прав та свобод

  Як вбачається з рішення Першої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Радчикова надала  слідчому дозвіл на обшук житла, який було вже проведено слідчим без отримання ухвали суду. Проте, в матеріалах справи слідчим не було надано будь-яких доказів наявності підстав для проведення обшуку у квартирі до постановлення ухвали слідчого судді.

  Дисциплінарна палата дійшла висновку про наявність у діях судді Радчикової О.П. ознак порушення приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо права на повагу до приватного і сімейного життя; щодо права особи на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, а також Конституції України щодо недопущення проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

  У результаті дисциплінарна палата вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Радчикову О.П.та застосувати до неї дисциплінарне стягнення у виді попередження.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу