Погрібніченко Ігор Миколайович

Освіта:

У 2000 закінчив Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.

Суддівська кар’єра:

2012 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 та 2017 роки:

  1. Чумаченко Юлія Миколаївна (сестра судді) – з 2009 до 2010 року працювала секретарем судових засідань окружного адміністративного суду м. Києва, 2010 до 2011 помічником судді окружного адміністративного суду м. Києва, у 2011 головним спеціалістом окружного адміністративного суду м. Києва, з 2011 до 2012 помічником судді окружного адміністративного суду м. Києва, з 2012 до 2013 головним спеціалістом окружного адміністративного суду м. Києва, з 2013 до 2015 провідним спеціалістом окружного адміністративного суду м. Києва.
  2. Запорожець Микола Володимирович (двоюрідний брат судді) – з 2011 до 2015 року працював інспектором ВДАІ ГУ МВС України у Луганській області, з 2015 року працює інспектором ГУ Національної поліції в Луганській області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2017 рік

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Суддівське досьє

За результатами кваліфікаційного оцінювання від 16 травня 2018 року на відповідність займаній посаді Комісією стосовно Погрібніченка Ігора Миколайовича ухвалено таке рішення: відповідає займаній посаді

Висновок Ради Доброчесності про невідповідність судді Окружного адміністративного суду м. Києва Погрібніченка Ігоря Миколайовича критеріям доброчесності та професійної етики (17.07.2018)

  • Непрозорість статків

    У декларації за 2015 рік зазначено, що судді з 2006 року належить на праві власності автомобіль Chevrolet Lacetti. Жодних відомостей про наявність вказаного майна у судді у декларації за 2014 рік не вказано.

  • Неетична поведінка

    За інформацією з веб-сайту "Bihus.info", Погрібніченко є одним із суддів Окружного адміністративного суду м. Києва, якому у 2013 році було надано службове житло у м. Києві. При цьому, за інформацією видання "Українська правда" та реєстру судових рішень, суддя подав позов щодо зобов’язання голови суду звернутися із вимогою виключити квартиру із числа службових і передати судді у постійне користування, який було задоволено, а відповідне рішення виконано. У такий спосіб суддя унеможливив передачу вищевказаної квартири іншим державним службовцям, які потребуватимуть службового житла після звільнення Погрібніченка з посади судді та фактично використав своє службове становище в особистих цілях.

Розгляд резонансних справ:

1) За інформацією видання “Укрінформ”, 22 квітня 2019 року, суддя Погрібніченко постановив ухвалу, якою заборонив Конкурсній комісії з добору кандидатів на посаду  членів Вищої ради правосуддя  приймати рішення про визначення кандидатів, які рекомендуються для призначення Президентом. Також суд заборонив Голові Комісії Володимиру Буткевичу надавати Президенту список кандидатів на розгляд.

2) За даними Єдиного реєстру судових рішень, суддя Погрібніченко постановив ухвалу, якою 15 травня заборонив голові Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Козьякову Сергію виконувати повноваження члена ВККС. Окрім того, іншим рішенням суд встановив відсутність у Козьякова повноважень члена ВККС з 25.10.2018 року.

3) За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, 17 квітня 2019 року суддя Погрібніченко постановив ухвалу про забезпечення позову, якою зупинив дію розпорядження Уряду щодо проведення конкурсу на посаду очільника митниці. Як зазначила на своїй сторінці у Фейсбук Міністр фінансів України Оксана Маркарова, таким рішенням суду було заблоковано реформування відомства.

Інша інформація:

За інформацією із декларації за 2015, рік суддя отримав 400 тис. грн. готівкою у подарунок, імовірно від власної матері.


ЗМІ про суддю

Жодного дня без судді;) Ігор Погрібниченко

Як суд рятує КУК Поплавського

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу