Писанець Віталій Анатолійович

Статус

Суддя суду з 21.04.2015

Декларації

Освіта:

1995 — Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, диплом спеціаліста з правознавства

Суддівська кар’єра:

1998 – 2015 – суддя Свердловського міського суду  Луганської області (з 2003 року обраний на посаду судді  безстроково);

2015 –  т.ч. –  суддя Печерського районного суду міста Києва.

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 та 2013-2017 роки

 1. Колпакова Катерина Юріївна (племінниця) –  з серпня 2014 року по 31 грудня 2017 працювала помічником судді у Васильківському міськрайонному суді Київської області; до цього обіймала там посаду секретаря судового засідання з липня 2014 по серпень 2014; працювала помічником судді з липня 2011 по липень 2014 в апеляційному суді Луганської області.
 2. Клижко Андрій Олександрович (зять) –  з 2012 по 31 грудня 2017 року працював прокурором в органах прокуратури України.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності

Декларація доброчесності за 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Cуддівське досьє

Рішення № 1649/1дп/15-18 від 31.05.2018 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Писанця В.А.

 

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За інформацією каналу 112, суддя Писанець В. А. 25 січня 2017 року постановив ухвалу, згідно з якою відмовився дозволити Генеральній прокуратурі почати спеціальне досудове (заочне) розслідування проти екс-секретаря РНБО, екс-глави АП Андрія Клюєва, який підозрюється у виконанні протиправної вказівки екс-президента Віктора Януковича щодо розгону активістів Євромайдану у період з 22 по 29 листопада 2013 року. Як повідомляє канал 112, 28 лютого 2014 року Клюєва  було оголошено у розшук. При цьому СБУ встановила, що Клюєв перебуває на території Росії.

  Як зазначає видання “Українська правда”, підставою для відмови стало те, що Генпрокуратура направила Клюєву повідомлення про підозру на неправильну адресу, підозрюваний не перебуває в розшуку у цій кримінальній справі, а також обставина, що інформація про перебування Клюєва на території РФ є припущенням і документально не підтверджена.

  2) За інформацією “Української правди”, суддя Писанець 26 грудня 2016 року скасував арешт коштів Романа Ємеліна, який очолював департамент "Всеукраїнського банку розвитку". Ємелін стверджував, що позичив у мешканця Єнакієвого Яшара Ходжаєва 3 млн доларів. Відповідно до інформації, зазначеній у матеріалі, у 2015 році Печерський суд арештував ці кошти за фактом незаконного кредитування регіональних залізниць банком сина екс-президента Віктора Януковича – Олександра.

  Як повідомляє видання “Українська правда”, ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку" належить сину екс-президента Олександру Януковичу. При цьому Яшар Ходжаєв, за повідомленням “Української правди”, є особою, яка у 2015 році купила офісне приміщення, де базувалася фірма "Танталіт", що володіла резиденцією "Межигіря" Віктора Януковича.

  3) Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень та матеріалу видання “Судовий репортер”, 30 січня 2019 року суддя Писанець постановив ухвалу, якою зняв арешт з майна нідерландської компанії "Фонд Адміністративне бюро LVV", яку пов’язували із екс-глави МВС України Віталія Захарченка.  Як повідомляє видання “Українська правда”, йдеться про 20 земельних ділянок, три будинки, квартиру і два машиномісця.

  Однак, за інформацією видання “Українська правда”, уже 7 лютого 2019 року Печерський районний суд міста Києва знову наклав арешт на майно вказаної нідерландської компанії у рамках справи про незаконне збагачення і відмивання грошей екс-міністра МВС України Віталія Захарченка.

  Раніше повідомлялося, що Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування за фактами відмивання близько 10,34 мільярдів гривень через Смартбанк колишнім головою Міністерства внутрішніх справ часів президентства Віктора Януковича Віталієм Захарченком та його оточенням.

   

Розгляд резонансних справ

Як повідомляє Громадське радіо, суддя Писанець В. А. обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту (з 22 год. до 07 год.) стосовно заступника начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Анатолія Серединського.

Як зазначає видання Тиждень, на думку слідства, Серединський причетний до перешкоджання мітингам активістів Євромайдану, організованого екс-президентом Віктором Януковичем та іншими високопосадовцями. Як зазначає Генеральний прокурор Луценко, перешкоджання мітингам проявилося у розробці постанов Кабміну про надання дозволу на використання гранат виробництва Російської Федерації проти учасників мирних акцій у лютому 2014 року та координації силовиків під час збройного розгону мітингувальників 18-19 лютого 2014 року.

Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Писанець 20 вересня 2018 року ухвалив рішення про поновлення на посаді ректора НМУ імені О.О. Богомольця Катерини Амосової та визнав визнання незаконним і скасував наказ Міністерства охорони здоров'я про її звільнення.

За інформацією видання “Українська правда. Життя”, 20 лютого 2018 року Катерину Амосову було відсторонено від посади  ректора на час службової перевірки у зв'язку зі зривом ліцензованого тестування "Крок" для студентів-стоматологів. У подальшому, як зазначає “Українська правда”, 30 березня 2018 року комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою.


ЗМІ про суддю

У Києві машину судді з Луганщини залили червоною фарбою

Суд зняв арешт з 313 мільйонів Януковича в банку Порошенка

Вінні-Пух Шредінгера у Печерському суді

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу