Пилаєва Марія-Маргарита Костянтинівна
Суддя суду з 22.12.2009
Проценти: 17 грн
Інше: 40 грн
Інше: 92 грн (чоловік)
Інше ПГ 02-Б 2016 р.в. (у спільній власності)
Інше ПГ 02-Б 2016 р.в. (у спільній власності чоловік)
Освіта:
2003 — Київський університет імені Тараса Шевченка, диплом магістра права
Суддівська кар’єра:
2009 – т.ч. – суддя Печерського районного суду міста Києва.
Офіційні документи відносно судді:
Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки
Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки
Декларація доброчесності за 2016 рік
-
1) Як вбачається із рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Пилаєва ухвалила постанову, якою змінила запобіжний захід для Юрія Луценка із підписки про невиїзд на тримання під вартою.
У справі “Луценко проти України” Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що тримання підсудного Луценка Ю.В. під вартою було свавільним та несумісним із цілями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки суд виніс постанову про зміну запобіжного заходу без достатніх правових підстав.
У свою чергу дисциплінарна палата теж дійшла висновку, що в діях судді Пилаєвої М.К. вбачаються порушення вимог законодавства, які свідчать про вчинення дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у їх об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів.
Однак, дисциплінарною палатою було відмовлено у відкриті дисциплінарної справи відносно судді у зв’язку із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
2) Як вбачається із інформації, оприлюдненій виданням “Уніан”, у 2011 році відмовилися задовольняти скаргу адвокат Мирослави Гонгадзе і журналіста Олексія Подольського на постанову Генеральної прокуратури України про закриття справи про замовне вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, у такий спосіб блокуючи розслідування про замовника вбивства Георгія Гонгадзе.
Георгія Гонгадзе було вбито 16 вересня 2000 року. До довічного ув’язнення засудили лише екс-генерала МВС Олексія Пукача, суд визнав його виконавцем, а замовників досі не встановили.
3) За інформацією видання “Ліга”, суддя Пилаєва відмовила у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ректора Податкової академії Петра Мельника, обравши йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Уже через тиждень після постановлення зазначеної ухвали Петро Мельник втік з-під домашнього арешту.
За повідомленням з веб-сайту “Ліга”, ректора Податкової академії Петра Мельника затримали 27 липня 2013 року за звинуваченням в отриманні хабара від абітурієнтів у розмірі - 40 і 80 тис. грн за вступ до податкової академії. Крім того, під час обшуку в кабінеті вилучили ще $30 тис. Однак, за інформацією видання “Тиждень”, Петро Мельник був виправданий за вказаними звинуваченнями Ірпінським міським судом Київської області.
-
У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини.
Однак, суддя у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що нею було прийняте рішення, порушення якого було констатовано у справі “Луценко проти України”. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.