Підпалий Вячеслав Валерійович

Статус

Суддя суду з 14.04.2006

Декларації

Освіта:

1993 — Київський університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

2006 –  т.ч. –  суддя Печерського районного суду міста Києва (з 2011 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

 1.  Підпалий Валерій Львович (батько судді) –  з 1994 року працює адвокатом (у декларації за 2013-2017 роки інформація про період роботи відсутня)

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності за 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Суддівське досьє

Рішення № 1826/3дп/15-18 від 13.06.2018 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Печерського районного суду міста Києва Підпалого В.В.

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Інші правопорушення

  За інформацією “Української правди”, Генерельна прокуратура України здійснювала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом постановлення суддею Підпалим В.В. завідомо неправосудного рішення про скасування арешту на майно підозрюваного Арбузова С.Г. та Арбузової І.О.  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.375 КК України.

   

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За інформацією “Української правди”,  суддя Підпалий В.В. 21 листопада 2014 року постановив ухвалу, якою зняв арешт з майна сім’ї колишнього першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова.

  “Українська правда” з посиланням видання "Цензор.НЕТ" зазначає, що на арештованих рахунках Арбузова могло бути близько 200 мільйонів гривень. Арешт на рахунки було накладено у рамках кримінального провадження щодо привласнення чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем колишнім головою НБУ С. Арбузовим, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

  2) Згідно із повідомленням видання “Української правди”, ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Підпалого В.В. родині екс-міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка повернуто кошти, вилучені під час обшуку за місцем проживання його сестри Сімонової Л.В., а саме, 1 млн. 717 тис. доларів США, 9 тисяч євро і 1млн. 250 тис. грн..

  Вищевказане рішення було винесено під час здійснення досудового розслідування, якому Присяжнюк М. перешкоджав, оскільки переховувався від правоохоронних органів.

  3) Згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень, 27 серпня 2018 року суддя Підпалий постановив ухвалу про тимчасовий доступ до мобільних дзвінків та смс-повідомлень Наталії Седлецької – керівника програми журналістських розслідувань “Схеми: корупція в деталях”. Дозвіл було дано в рамках кримінального провадження за фактом можливого розголошення таємниці слідства директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником, яке було ініційоване Генеральною прокуратурою України за наслідками спілкування Ситника з журналістами програми “Схеми”.

  Як зазначено у матеріалі Радіо Свобода, 18 вересня 2018 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати “Правило 39” свого Регламенту та вказав уряду України, що він має забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в ухвалі слідчого судді Печерського районного суду міста Києва. Крім цього, Апеляційний суд міста Києва частково задовольнив скаргу Наталії Седлецької та скасував зазначену ухвалу судді Підпалого. Водночас суд постановив винести нову ухвалу, якою обмежив перелік даних, що їх може отримати слідчий з мобільного журналістки. Так, суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро.

  4) За інформацією з веб-сайту “PROSUD”, суддя Підпалий розглядав справу за скаргою Сергія Горбатюка – керівника управління ГПУ, яке займається розслідуванням справ Майдану. Як зазначається в журналістському розслідуванні, Сергій Горбатюк вважав, що заступник Генпрокурора Юрій Столярчук тиснув на слідство, а тому подав заяву про злочин, однак прокуратура не вносила відомості за вказаною заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не розпочала розслідування. Зазначену скаргу розглядав суддя Підпалий, який затягував цей процес. Відповідно до КПК України такі скарги мали розглядатись в межах 72 годин. Однак, за повідомленням журналістів суддя Підпалий зміг розглядати її 3 місяці і 8 раз переносити розгляд. А в підсумку відмовив у задоволенні скарги та передав її на розгляд Ради прокурорів.

 • Неетична поведінка

  Згідно із інформацією з видання “Українська правда”, у порушення вимог Закону України «Про судоустрій та статус суддів» не допустив до зали судового засідання журналістів та громадських активістів під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу Анатолію Войцеховському та не забезпечив відкритий судовий розгляд вказаного клопотання. Окрім того, суддя заборонив проводити відеозйомку судового засідання народному депутату Юрію Левченку.

Розгляд резонансних справ

Як повідомляє “Економічна правда” суддя Підпалий В. В. розглядав справу скандального забудовника Анатолія Войцеховського та  обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці з можливістю звільнення під заставу в розмірі 14 мільйонів гривень. Нагадаємо, що компанії Войцеховського "Сіті Груп" та "Укогруп" ведуть забудову 42 масштабних проектів, фактично без дозвільних документів.

Серед них – ЖК "Перлина Троещини", ЖК "Мозаїка", ЖК "Затишний", ЖК "Сосновий бір", ЖК "Східна брама", ЖК "Молодіжна ініціатива", ЖК "Печерський Бастіон", ЖК "Родинний затишок", ЖК "Флагман", ЖК "Мега-Сіті", ЖК "Стародарницький", ЖК "Совські ставки", ЖК "Синьоозерний", ЖК "Маргарита", ЖК "Шевченківський квартал", ЖК "Перспектива", ЖК "Кузьминський" та інші.

Інша інформація

За інформацією з веб-сайту “PROSUD”, батько судді Підпалий Валерій Львович, який працює в Міжрегіональній академії управління персоналом та є адвокатом, має значну кількість нерухомого майна. Так, зокрема серед майна він має земельну ділянку загальною площею 0,5 га землі під Києвом (набуте як спадок), на якій розташовано двоповерховий житловий будинок. У 2016 році бутько судді став власником нерухомості на Хрещатику загальною площею 372 кв.м, два нежитлові приміщення в районі Софійської площі загальною площею 262 та 187,9 кв.м (майно також було успадковане). Як з’ясували журналісти, усе спадкове майно спочатку було куплене у власність матір’ю судді, що викликає сумніви щодо джерел походження коштів для купівлі такого майна.


ЗМІ про суддю

Печерське судилище: скандальний суддя Підпалий і прокурор Климович розтоптали свободу слова у залі суду (відео)

Суддя Печерського районного суду міста Києва Вячеслав Валерійович Підпалий. Розслідування «PROSUD».

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу