Петрик Ігор Йосипович

Освіта:

1992 – Українська юридична академія.

Суддівська кар’єра:

19962005 – суддя арбітражного суду Харківської області;

20052010 – переведено на роботу на посаді судді  Господарського суду Львівської області;

2010  по т.ч. – суддя Київського апеляційного адміністративного суду (з 2010 року обрано на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Клим Людмила Володимирівна (дружина судді) – з 2010 по 2015 роки займала посаду депутата Годовицько-Басівської сільської ради.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2010-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Рішення Вищої ради юстиції “Про часткове задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України про тимчасове відсторонення судді Київського апеляційного адміністративного суду Петрика І.Й. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності” (12.01.2017).

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства та інформацією з сайту "Bihus.info", Ігор Петрик нібито отримав неправомірну вигоду у розмірі 5 000 дол. США за прийняття рішення на користь компанії, яка займалася утилізацією небезпечних відходів, у справі щодо оскарження рішення Мінекології про скасування ліцензії. 
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 5 000 дол.
  Суд, що розглядає справу Печерський районний суд м. Києва
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  В декларації за 2013 рік відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Петрик І.Й. був у складі колегії, яка задовольнила апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та визнала неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стало підставою для скасування голосування 962 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування  Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

 • Неетична поведінка

  Згідно з сюжетом програми "Наші гроші. Досудилися", суддя Петрик І.Й. втікав від журналістів, які намагались отримати коментар судді стосовно нібито отримання ним хабара у розмірі 5 тисяч доларів. При цьому у сюжеті продемонстровано відеозапис слів адвоката, який стверджує, що суддя Петрик І.Й. є хворим та перебуває у лікарні, а також те, яким чином ці гроші потрапили до нього в мантію.  

Характеристика професійної діяльності

Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, однак вибув з конкурсу, у зв'язку з тим, що процес оцінювання судді було зупинено до набрання законної сили вироком суду або припинення кримінального провадження.

За повідомленням видання "Судебно-юридическая газета", у травні 2016 року успішно пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Інформація про статки

У декларації за 2013 рік суддя вказав 3 031 168 грн на рахунках в банках та інших фінансових установах.


ЗМІ про суддю

Справа на суддю-хабарника Петрика вже у суді

Вища рада юстиції відсторонила від посади підозрюваного у хабарництві суддю Київського апеляційного адмінсуду Петрика

В Обухові ОВК віддала перемогу регіоналці Засусі

Хворий суддя "зцілився" від запитань журналістів (2017.01.13)

Суддя Ігор Петрик ховав хабарі у спеціальній кишеньці в мантії

Затриманий на хабарі в $5 тис. суддя Ігор Петрик є кандидатом на посаду голови нового Верховного суду України, – журналіст

До суду відправлено справу київського судді, затриманого на хабарі в 5 тис. Доларів

Суддю Київського апеляційного адміністративного суду спіймали під час отримання хабара

У столиці на хабарі затримали суддю столичного Апеляційного адмінсуду

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу