Петренко Наталія Олексіївна

Суддівська кар’єра:

2007 – суддя Святошинського районного суду м. Києва (2012 – обрана на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

 1. Виноградова Анна Ігорівна (донька) – з 2009 року по теперішній час обіймає посаду нотаріуса в нотаріальній конторі.
 2. Сідак Олена Анатоліївна (племінниця) – з 2013 (з 2017 – згідно з декларацією за 2012-2017 роки) року працює помічником судді Вищого адміністративного суду України, до цього часу з 2007 року займала посаду старшого консультанта у Верховному суді України, з 2011 року працювала помічником голови Київського апеляційного адміністративного суду.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2017 роки

Декларація доброчесності за 2016 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Рішення Вищої ради правосуддя про притягнення судді Святошинського районного суду міста Києва Петренко Н. О. до дисциплінарної відповідальності

 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2014 рік відсутні відомості про наявність у судді чи її родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

   

  2) У декларації за 2015 рік, що судді на праві власності належить наступне майно: житловий будинок загальною площею 280,9 кв.м з 2004 року, три земельні ділянки площею 980, 1000, 1500 кв.м, які були набуті у 2010, 2009 та 2004 роках відповідно. Однак у декларації за 2014 рік серед нерухомого майна вказано лише одну земельну ділянку площею 100 кв.м.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Петренко постановила ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно активіста Майдану, який брав участь у масових акціях протесту на вул. Грушевського 18 лютого 2014 року, а також ухвалила постанови про накладення на активістів Автомайдану адміністративних стягнень у вигляді позбавлення водійських прав [1], [2],  за те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день, коли проводилася акція протесту – поїздка "Автомайдану" до резиденції Януковича в Межигір’ї).

  Рішенням Вищої ради правосуддя встановлено, що суддя, ухвалюючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не забезпечила дотримання приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, КПК України, а також практики Європейського суду з прав людини. Крім того, при розгляді адміністративних справ суддею не було дотримано вимог щодо всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності із законом, що призвело до порушення права осіб на справедливий судовий розгляд.

  Враховуючи наведене, Вища рада правосуддя прийняла рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосувала до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя на шість місяців з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу