Первушина Олена Сергіївна

Декларації
  • Непрозорість статків

    За даними розслідування "PROSUD", суддя Первушина не вказала у декларації за 2014 рік будинок колишнього чоловіка, у якому проживає, а також взагалі не задекларувала автомобіль, яким користується.

  • Порушення прав та свобод

    За інформацією з сайту кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!", у часи Революції Гідності під пильним керівництвом судді Первушиної Голосіївський суд активно долучився до переслідування активістів. ВГО "Автомайдан" повідомляє, що щонайменше 7 суддів цього суду ухвалювали протиправні рішення про позбавлення прав учасників Автомайдану. Однак найбільше суддя Первушина прославилася тоді, коли ініціювала кримінальне провадження проти громадських активістів за нібито її переслідування.

Розгляд резонансних справ

Суддя Первушина була у складі колегії суддів, яка винесла вирок щодо військових головного розвідувального управління Генштабу збройних сил Росії Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова до 14-и років ув'язнення з конфіскацією усього майна, яке знаходиться у їхній власності. Як повідомляє Еспресо ТВ, Є. Єрофеєв та О. Александров були затримані 16 травня 2015 року в зоні АТО у місті Щастя Луганської області та звинувачувались у сприянні діяльності терористичній організації "Луганська Народна Республіка".

Також, як зазначає сама суддя в інтерв’ю виданню "Закон і бізнес", у 2001 році Первушина зупинила дію підписки про невиїзд стосовно Юлії Тимошенко для забезпечення розгляду цивільного позову, через що Генеральна прокуратура порушила проти неї кримінальну справу.  

Інша інформація:

За інформацією порталу "PROSUD", суддя Первушина головувала у Голосіївському районному суді чотири строки поспіль.

У 2017 році суддя була кандидатом до Вищої ради правосуддя. Окрім того, для того, аби взяти участь у зборах суддів міста Києва в лютому 2017 року, суддя Первушина склала повноваження Голови суду і заручилася голосами уже звільнених Президентом за порушення присяги суддів Калініченко та Фролова. Про неправомірність обрання делегатів від Голосіївського райсуду м. Києва заявили шестеро суддів.


ЗМІ про суддю

Елена Первушина - председатель Голосеевского суда с “безупречной репутацией”

Олена Первушина - кожен суддя сьогодні повинен бути психотерапевтом

Суддя повинен дбати про свою репутацію і поза роботою

Голова Голосіївського райсуду Києва О. Первушина: В окопах не відсидиться ніхто, дістанеться кожному. Відтак суддям слід згуртуватися

Голова Голосіївського райсуду м.Києва О.Первушина: Політики свідомо породжують розруху в головах людей

Голова Голосіївського районного суду м.Києва Олена Первушина: «Новий КПК стане каталізатором для переосмислення всієї системи судоустрою»

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу