Оніщук Максим Іванович

Статус

Суддя суду з 15.04.2010

Декларації

Суддівська кар’єра:

2004 – 2010 – суддя Печерського районного суду міста Києва;

2010 – 2018 – суддя Апеляційного суду міста Києва

2018 – т.ч. – суддя Київського апеляційного суду.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2016 та 2017 роки:

 1. Оніщук Ольга Миколаївна (дружина) – з 2002 року по теперішній час працює приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
 2. Оніщук Оксана Іванівна (рідна сестра) – з 2007 року по теперішній час працює приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
 3. Літвіна Наталія Миколаївна (рідна сестра дружини) – з 2009 року по теперішній час обіймає посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду;
 4. Угрінчук Едуард Романович (двоюрідний брат) – з 2007 року по теперішній час займається індивідуальною адвокатською практикою.
 5. Угринчук Геннадій Романович (двоюрідний брат) – з 2008 року по теперішній час займається індивідуальною адвокатською практикою.
 6. Пашинський Микола Миколайович (двоюрідний брат) – з 2004 року по теперішній час займається індивідуальною адвокатською практикою.
 7. Пашинська Ольга Миколаївна (двоюрідна сестра) – з 2008 по 2015 рік  працювала приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2017 рік

Декларація родинних зв’язків судді за 2016 рік

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Ухвала № 3151/1дп/15-17 від 06.10.2017 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді апеляційного суду міста Києва Оніщука М.І.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як повідомляє видання “Українські новини”, у 2007 році суддя Оніщук, перебуваючи на посаді судді Печерського районного суду м. Києва, задовольнив позов Ганни Герман у справі  про захист честі, гідності і ділової репутації проти журналіста газети “Вечірні вісті”, який опублікував статтю з критикою пані Герман, яка на той момент була кандидатом в народні депутати.

  Зазначена справа стала предметом розгляду у Європейському Суді з прав людини (справа ““Інститут економічних реформ” проти України”). У результаті Європейський суд визнав порушення Україною свободи вираження поглядів, що завдало збитків державі у розмірі 4500 $.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень з допущенням порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, констатованих у рішенні Європейського суду з прав людини.

  Однак, суддя у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддя прийняв рішення, яке стало предметом розгляду у Європейському Суді з прав людини (справа ““Інститут економічних реформ” проти України”), у результаті чого Європейський суд визнав порушення Україною свободи вираження поглядів. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 31 травня 2016 року суддя Оніщук підтвердив можливість здійснювати правосуддя у Апеляційному суді м. Києва.

 

Інша інформація:

За інформацією веб-порталу “Українські новини”, суддя Оніщук разом з іншими двома суддями апеляційного суду м. Києва заявили про тиск на них  шляхом перерахування невідомими на їхній банківський рахунок 5 тис. гривень. Судді пов’язують цю подію з розглядом апеляції керівництва Національного медичного університету ім. Богомольця на рішення Печерського районного суду від 11 липня, яким суд відмовив у задоволенні позову про спростування недостовірних обвинувачень Міністерства охорони здоров’я, висловлених керівникам медуніверситету щодо виявлених порушень при проведенні пробного тестування абітурієнтів у квітні 2017 року.


ЗМІ про суддю

Оранжевые признали, что судья, "отбеливший" Луценко, является родственником нашеукраинца

Журналіст Шеляженко подав до суду на Печерську районну раду за позбавлення акредитації

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу