Оксюта Тарас Григорович

Суд

Солом’янський районний суд м. Києва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 04.10.2005

Освіта:

2002 — Академія державної податкової служби України

Суддівська кар’єра:

2005 –  т.ч. – суддя Солом’янського районного суду м. Києва (з 2010 року обраний безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Оксюта Олександр Григорович (брат) – з 05.06.2012 по 25.11.2013 працював помічником судді в Київському апеляційному адміністративному суді; з 26.11.2013 по 07.04.2014 працював провідним спеціалістом відділу судової статистики в Окружному адміністративному суді міста Києва; з 08.04.2014 по 01.06.2014 працював помічником судді в Окружному адміністративному суді міста Києва; з 02.06.2014 дотепер працює в тому ж місці помічником голови суду.
 2. Окшинський Олег Миколайович (двоюрідний брат) – з 07.11.2015 працює старшим інспектором в Управлінні патрульної поліції в місті Києві; раніше працював в МВС інспектором.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Автобіографія кандидата на посаду ВРП

 • Непрозорість статків

  1) Згідно із декларацією за 2014 рік відсутні відомості про наявність у кандидата чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, кандидат мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

  2) У декларації за 2015 рік зазначено, що на праві користування з 2012 року у кандидата перебуває кімната площею 10 кв.м у м. Києві. Проте, у декларації за 2014 рік відомості про цю квартиру відсутні.

  3) У матеріалі на сайті “PROSUD” йде мова про те, що в деклараціях до 2016 року зазначалося, що у власності судді є автомобіль Toyota Camry 2008 року випуску, яку він придбав влітку 2015 року за 149 тис.грн. У 2016 році суддя Оксюта продав цей автомобіль за 450 тис. грн., - тобто, ціна автомобіля за рік виросла в 2,5 рази, що, на думку журналістів, говорить або про заниження реальної вартості авто, або про завищення вартості продажу, або ж про комерційні таланти судді Тараса Оксюти.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За повідомленням з веб-сайту “Кореспондент”, щодо Оксюти Т. Г. у 2013 році було відкрито дисциплінарне провадження у зв’язку з порушенням присяги. Саме суддя Оксюта виніс судове рішення, що було використано для імовірного рейдерського захоплення ТЦ “Глобус” у Києві 2013 року.

  За інформацією розслідування "PROSUD", за фактом винесення рішення щодо захоплення ТЦ “Глобус” Вища рада юстиції розпочала перевірку стосовно судді Оксюти. За тиждень після початку перевірки Тарас Оксюта подав заяву про звільнення з посади судді у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я. ВРЮ задовольнила цю заяву, однак Верховна рада так і не встигла проголосувати за звільнення судді.

Характеристика професійної діяльності

У 2017 році брав участь в обранні нових членів Вищої Ради правосуддя. Увійшов до рейтингу недоброчесних кандидатів до Вищої ради правосуддя за версією кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!".

Розгляд резонансних справ

За інформацією “УкрІнформ”, суддя Оксюта виніс рішення, яким частково задовольнив клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо обрання запобіжного заходу у вигляді застави народному депутату Максиму Полякову, який є фігурантом справи щодо незаконного видобутку бурштину

Інша інформація

1) Згідно з декларацією за 2017 рік, кандидат вказав 834 тис. грн прибутку дружини за операціями з цінними паперами та деривативами від ТОВ "І-інвест". Як повідомляє веб-сайт "Наші гроші", ТОВ “І-інвест” фігурує в кримінальному провадженні щодо конвертцентрів. На думку правоохоронців,  вказана компанія може бути причетна до схеми незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку з метою виведення капіталів підприємств легального сектору економіки в тіньовий обіг з використанням фіктивних комерційних структур.

2) За даними офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 11 травня 2016 року Комісія ухвалила рішення про відповідність Оксюти Т.Г. займаній посаді судді.

3) У 2017 році брав участь в обранні нових членів Вищої Ради правосуддя. Увійшов до рейтингу недоброчесних кандидатів до Вищої ради правосуддя за версією кампанії "ЧЕСНО. Фільтруй суд!".


ЗМІ про суддю

Замглавы Соломенского суда Оксюта продал Toyota и купил Volkswagen за полмиллиона

Заступник Голови Солом'янського районного суду міста Києва Оксюта Тарас Григорович.

Розслідування "PROSUD"

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу