Огурцов Олексій Петрович

Освіта:

КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

Суддівська кар’єра:

20082013 – суддя Полтавського окружного адміністративного суду;

2013 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 та за 2013-2017 роки:

 1. Білик Ірина Олександрівна (сестра дружини) – з 2013 по 2016 секретар відділу Секретаріату Вищої ради юстиції.
 2. Бісик Вікторія Олександрівна (дружина) адвокатка з серпня 2017 дотепер.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Ухвала № 677/2дп/15-18 від 28.02.2018 Про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді окружного адміністративного суду міста Києва Огурцова О.П.

 • Непрозорість статків

  Суддя є фігурантом сюжету "Слідство.Інфо" про подорожі суддів. За інформацією, отриманою журналістами від правоохоронців, суддя Огурцов є одним із п’яти найбільших мандрівників цього суду. Так, за майже один рік (з 2012 по 2013 рік) суддя відвідав Маврикій, Кубу, Туреччину, Німеччину, Грецію, Італію, країни Бенілюксу.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Згідно з реєстром судових рішень, суддя Огурцов був у складі колегії суддів, яка унеможливила проведення інвентаризації Іршанського гірничо-збагачувального комбінату для повернення у державну власність та зобов’язала укласти новий договір оренди щодо Іршанського гірничо-збагачувального комбінату з ПАТ "Кримський титан".

  Як вказує видання "Дзеркало тижня", спір виник у зв’язку небажанням ПАТ "Кримський титан", що належить олігарху Дмитру Фірташу, повертати державі Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат, який був орендований ПАТ "Кримський титан". Унеможливши проведення інвентаризиції та зобов’язавши укласти новий договір, ПАТ "Кримський титан" отримував й надалі можливість користуватися зазначеним комбінатом.

  У подальшому вищевказане рішення було скасоване постановою Київського апеляційного адміністративного суду, правомірність якої підтверджена ухвалою ВАСУ.

   

  2) Згідно з реєстром судових рішень, Огурцов був у складі колегії суддів, яка визнала протиправним висновок Центральної атестаційної комісії Національної поліції України щодо невідповідності Григорія Мамки посаді заступника начальника головного слідчого управління МВС України та звільнення його через службову невідповідність, а також поновила його на вказаній посаді.

  Як зазначається у розслідуванні "Схеми", Григорій Мамка є головним критиком системи поліцейської атестації та публічно звинувачувся екс-керівником Нацполіції Хатією Деканоідзе у нечесній роботі у поліції та тиску на бізнес. Окрім того, за інформацією видання "Новинарня", під час Революції Гідності Григорій Мамка був заступником начальника слідчого управління ГУ МВС України в Київській області та, зокрема, "розслідував" справу про викрадення автомайданівця Дмитра Булатова. Як зазначає інформаційне агенство "Уніан", автомайданівця Дмитра Булатова було викрадено 23 січня 2014 року. 30 січня 2016 року його знайшли зі слідами побоїв. Однак інформація про результати розслідування відсутня.

   

  3) За інформацією розслідування "Слідство.інфо", суддя Огурцов у складі колегії ухвалював судове рішення у той період, коли за даними правоохоронців, знаходився поза межами України (зокрема, на острові Маврикій). При цьому слід зазначити, що, за інформацією Радіо Свобода, кримінальне провадження за цими обставинами було закрито з огляду на те, що "суддями за власною ініціативою ухвалені рішення про виправлення описок" (тобто, суддею було прийнято рішення, яким виправлено дату ухвалення рішення, які досліджувалися у рамках кримінального провадження).

   

  4) Як вбачається з інформації видання "Українська правда" та реєстру судових рішень, у січні 2016 року суддя Огурцов вирішив забезпечити позов громадської організації "ГК "НАЖДАК" та зупинив дію постанови ЦВК, якою оголошувався початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад. У такий спосіб було фактично заблоковано проведення виборів до районних рад у м. Києві.

  Як повідомляє член ЦВК, Андрій Магера, суддя, зупинивши дію постанови ЦВК, призначив підготовче судове засідання з розгляду справи щодо законності рішення ЦВК таким чином, що на момент його проведення закінчаться строки подачі документів кандидатами. Тобто, навіть якщо суддя відмовить у задоволенні позову – це вже не матиме жодного значення, оскільки виборчий процес уже буде таким, що не відбувся.

  Принагідно варто зауважити, що станом на вересень 2017 року у реєстрі відсутні документи, які б свідчили, що суддя Огурцов прийняв рішення по суті, що фактично досі унеможливлює проведення виборів у районні ради у м. Києві.

Резонансні справи

Як повідомляє видання "Українська Правда", в 2012-му році Огурцов ухвалив рішення, згідно з яким скасував донарахування 2 млн грн податків для компанії, яка була пов’язаною з компаніями, на які була оформлена резиденція Віктора Януковича "Межигір’я".


ЗМІ про суддю

Як суддя Огурцов у Києві вибори відміняв

Володимир Бондаренко: Як суддя Огурцов втікав від людей

Суддя, який скасував вибори до райрад Києва, раніше судив на користь компаній Януковича

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу