Наставний Вячеслав Володимирович

Данi за 2017 рiк
Кошти
Суддi
233455 UAH
3370 EUR
85000 USD
Сім'ї
16000 USD
22320 UAH
Річний дохід
Суддi
645126 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 364063 грн + 276018 грн
Проценти: 3297 грн + 1748 грн
Сім'ї
243096 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 194071 грн (дружина) + 48931 грн (син)
Проценти: 94 грн (дружина)
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
94.7 кв.м
94.7 кв.м (100% квартири у користуванні)
Транспортні засоби
Сім'ї
1
Автомобіль легковий Honda CR-V 2007 р.в. (у власності дружина)

Освіта:

1992 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Суддівська кар’єра:

1993 – 1998 – суддя Московського районного народного суду м. Києва;

1998 – 2011 – суддя Апеляційного суду м. Києва;

2011 – 2017 – суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ

2017 –  т.ч. –  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

 

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011 – 2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013–2017 роки

Досьє судді

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Відповідно до даних реєстру судових рішень у 2014 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.

   

  2) Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка розглядала у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

  Окрім того, у резолюціях Європейського парламенту від 09.06.2011 р. та від 14.05.2012 р. зазначалося, що у попередній доповіді Данського Гельсінського комітету з прав людини щодо справ Луценка і Корнійчука наводиться велика кількість порушень Європейської конвенції з прав людини, процеси проти інших високопосадовців з колишнього уряду є неприйнятними та є проявом вибіркового правосуддя, а також висловлювалося занепокоєння зростанням вибіркового переслідування діячів політичної опозиції в Україні та було визнано Луценка таким, що засуджений з політичних мотивів.

 • Порушення прав та свобод

  На сайті проекту “Відкритий суд” у категорії “Чорний список” є відеозаписи частини двох судових засідань від 05.11.2015 р. і від 27.03.2016 р., де головуючим був суддя, який заборонив (у другому випадку намагався заборонити) проводити відеозапис судового засідання присутній особі, мотивуючи це відсутністю дозволу суду.

  Однак, як звертає увагу Громадська рада доброчесності, положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з 28.03.2015 р. прямо передбачають, що особи, присутні на відкритому судовому засіданні, мають право вести відеозапис засідання, використовуючи портативні засоби, без дозволу суду.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу