Мєлєшак Олена Вікторівна

Декларації

Освіта:

Донецький державний університет м. Донецьк

Суддівська кар’єра:

20022010 – суддя Авдіївського міського суду Донецької області;

2010 – т.ч. – суддя Шевченківського районного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

  1. Мєлєшак С.О. з 01.01.2017 працює старшим офіцером у в/ч 1484

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Суддівське досьє

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Рішення дисциплінарної палати ВРП про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Шевченківського районного суду міста Києва Мєлєшак О. В.

Рішення ВРЮ про призначення Мєлєшак Олени Вікторівни на посаду голови Шевченківського районного суду міста Києва та звільнення його з посади заступника голови цього суду

  • Ухвалення сумнівних рішень

    Як вбачається з рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Мєлєшак ухвалила постанову, якою позбавив особу права керування автомобілем строком на 4 місяці через те, що вони, нібито, не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту - поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

    Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя констатувала, що під час розгляду зазначених адміністративних справ суддею були допущені порушення (зокрема, оцінка протоколу про адміністративне правопорушення як доказу не ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні обставин справи в їх сукупності, в результаті чого вказаний протокол було безпідставно визнано належним письмовим доказом вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення).

    Однак, суддю не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення її до дисциплінарної відповідальності.

Згідно з блогом Станислава Краснова на сайті “Censor” суддя розглядала справу Голови цивільного корпусу “Азов-Крим” Станіслава Краснова, якого звинувачували в державній зраді, шпигунтві та тероризмі. Відмовила останньому у медичному огляді під час погіршення стану здоров’я на засіданні та у відводі судді.

Не дивлячись на звинувачення в необ’єктивності від активістів Євромайдану суддя розглядає справу по якій проходять обвинуваченими колишні керівники беркуту Дидюк, Тягнирядно, Антонов, Шевченко, які підозрюються у безпосередній участі в побитті учасників масових заходів в ніч на 30 листопада 2013 року.

Розгляд резонансних справ

1) Як зазначено на сайті "Радіо Свобода", суддя Мєлєшак розглядала справу про притягнення до відповідальності двох екс-беркутівців – Андрія Дидюка та Євгена Антонова, звинувачених у розгоні Майдану 30 листопада 2013 року. Як повідомляє Еспресо ТВ, 13 лютого 2017 року Шевченківський районний суд Києва задовольнив заяву про відвід судді Олени Мєлєшак.

 

2) Як зазначається на сайті Наші гроші, суддя Мєлєшак входила до складу колегії суддів, які затвердили угоду про визнання винуватості з колишнім заступником голови правління "Нафтогазу Україна" Олександра Кацуби. За інформацією "Наших грошей", Генпрокуратура вела справу про розкрадання в системі "Нафтогазу" за часів Януковича, зокрема, за версією слідства, Кацуба-молодший допоміг компанії Курченка "Газ України 2020" вкрасти у держкомпанії бензину на 500 млн грн (близько $63 млн за курсом того часу).

Інша інформація:

Як повідомляє видання "Ліга.нет", в листопаді 2015 року колега судді Мєлєшак – суддя Макаренко дала прес-конференцію, де заявила про те, що під час розгляду однієї зі справ проти активістів Автомайдану на початку 2014 року вона піддавалася тиску з боку керівництва суду, а саме голови суду – судді Мєлєшак.


ЗМІ про суддю

Судді режиму – заколотники і утікачі

Вища рада правосуддя реально звільнила лише 10% ''суддів Майдану''

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу