Меденцев Павло Анатолійович

Статус

Звільнений 16.09.2016

Декларації

Суддівська кар’єра:

20092016 – суддя господарського суду Одеської області

Офіційні документи щодо судді:

Постанова ВРУ Про надання згоди на затримання та арешт (взяття під варту) судді господарського суду Одеської області Меденцева П.А.

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства, суддя нібито вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 570 тис. грн за винесення на користь позивача судового рішення у господарській справі за позовом ПП «Смартком» до ПрАТ «Страхове товариство Гарантія» про стягнення страхової виплати в сумі 2,3 млн грн.  У червні 2016 ВРУ надала згоду на затримання та арешт судді. У жовтні 2016 ухвалою Приморського районного суду міста Одеси щодо судді було розпочате спеціальне судове провадження - так зване “заочне провадження”. Таке рішення суд прийняв у зв’язку з тим, що за матеріалами слідства було встановлено, що  Меденцев переховується від органів слідства. Суддя був оголошений в національний та міжнародний розшук. 7 жовтня 2020 року, Вищий антикорупційний суд оголосив обвинувальний вирок судді Меденцеву. Суддю заочно засудили до 9 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна та спеціальною конфіскацією. Судовий розгляд відбувся без участі Меденцева, оскільки він є оголошеним у розшук.
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода в особливо великому розмірі
  Сума неправомірної вигоди 570 000 грн
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  Як вбачається з рішення Вищої ради юстиції, суддя від 26 жовтня 2015 року протягом 327 робочих днів не виходив на роботу, не повідомивши про причини своєї відсутності.

  У зв’язку з цим, Вища кваліфікаційна комісія суддів розпочала дисциплінарне провадження. В результаті Комісія дійшла висновку, що Павлом Меденцевим було вчинено дії, які порочать звання судді та принижують авторитет судової влади, тобто порушено присягу судді, у зв’язку з чим прийняла рішення рекомендувати Вищій раді юстиції внести подання про звільнення його з посади судді. Вища рада юстиції визнала висновок про наявність у діях судді ознак порушення присяги обґрунтованим та вирішила внести Президентові України подання про звільнення Меденцева. У вересні 2016 року суддя був звільнений Указом Президента. 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу