Маліченко Василь Володимирович

Освіта:

1999 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Суддівська кар’єра:

2005 – 2012 – суддя Оржицького районного суду Полтавської області (з 2010 року обрано на посаду судді безстроково);

2012 – т.ч. – суддя Апеляційного суду Полтавської області.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Маліченко Олег Васильович (син судді) – з 2012 року здійснює адвокатську діяльність;
 2. Маліченко Дмитро Васильович (син судді) – з 2012 року здійснює адвокатську діяльність.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді 

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

 • Непрозорість статків

  Громадською радою доброчесності було виявлено значні розбіжності в майнових деклараціях судді Маліченко за 2015 та 2016 роки. Так, у декларації за 2016 рік суддя зазначив чотири земельні ділянки загальною площею 126 070 кв.м, які належать на праві власності його матері (дата набуття у власність не відома). Однак у декларації за 2015 рік ці земельні ділянки зазначено не було​. За даними державного реєстру за матір'ю судді з 2014 року зареєстровано право власності на дві земельні ділянки загальною площею 6,09 га, хоч право на них виникло набагато раніше. Також є розбіжності у зазначенні кількості і розмірів земельних ділянок, які належать судді Маліченку на праві власності. Так, у 2015 році задекларовано земельну ділянку площею 750 кв.м (набуття у власність 23.10.2015 р.), а в 2016 році – дві земельні ділянки розміром 540 кв.м і 300 кв.м (набуття у власність відповідно 23.10.2015 р. і 27.06.2005 р.). При цьому останню земельну ділянку суддя раніше взагалі не декларував, у тому числі й у декларації за 2014 рік. Також у декларації за 2015 рік, на відміну від декларації за наступний рік, Маліченко не зазначив квартиру ​площею 54 кв.м (належить на праві власності сину судді з 21.12.2012 р.).

  2) За інформацією з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, 19 вересня 2018 року НАЗК прийняло рішення про направлення до суду протоколу, який було складено в рамках повної перевірки декларації судді Маліченка. Так, встановлено, що суддя у декларації за 2015 рік вказав про наявність у нього депозиту на рахунку у банку. Однак станом на кінець звітного періоду такий депозит був відсутній. Також суддя недостовірно вказав суми отриманого його дружиною доходу у вигляді заробітної плати та пенсії, а також суму отриманих ним відсотків від банку. За інформацією НАЗК, загалом встановлено відображення недостовірних відомостей на суму 202 819 гривень.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За інформацією Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Маліченко у складі колегії постановила ухвалу якою було скасовано рішення Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області про подовження строку тримання під вартою суду Валерія Павлишина, якого було звільнено в залі судового засідання. За інформацією порталу “Україна кримінальна”, Валерій Павлишин підозрюється в імовірній організації злочинного угрупування, які нібито вимагали у мешканця Полтави гроші, погрожуючи розправою йому та членам його родини. За свідченнями одного з потерпілих, Валерій Павлишин начебто продовжив його переслідування після звільнення з-під варти.

   

 • Неетична поведінка

  1) У висновку Громадської ради доброчесності наводиться інформація про те, за матеріалами досьє судді Маліченка, у січні 2011 року в чергову частину Оржицького РВ УМВС України в Полтавській області надійшла заява від судді Оржицького районного суду про те, в приміщенні цього суду Маліченко намагався фізично затримати заявника, при цьому наніс один удар ногою у верхню задню частину правої ноги. На місце пригоди виїжджали: начальник Оржицького РВ УМВС, прокурор Оржицького району, старший слідчий, оперативний уповноважений, експерт, дільничний міліції.

  2) У декларації доброчесності за 2015 рік, Маліченко підтвердив, що він не використовував статус займаної ним посади з метою незаконного отримання матеріальних благ або іншої вигоди, коли такі діяння не утворювали складу кримінального правопорушення. Однак, за інформацією, що наявна у Громадської ради доброчесності, суддя у 2010-2011 роках нібито використовував нежитлове приміщення - нарадчу кімнату суду - для власного проживання. Тому, на думку Громадської ради доброчесності, ця відповідь судді у декларації доброчесності є неправдивою​, адже він використав своє посадове становище в особистих інтересах.

Характеристика професійної діяльності

Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак вибув з конкурсу за результатами співбесіди.

За даними веб-сайту ВККС, 03 квітня 2018 року щодо Маліченка Василя Володимировича  було проведене кваліфікаційне оцінювання, втім остаточного рішення ухвалено не було: перерва.


ЗМІ про суддю

Чоловік, який згвалтував онучку співмешканки, гвалтував і рідну доньку

Сьогодні в Полтаві суд розглядав питання корупційності віце-мера Усанової. ФОТОрепортаж. ОНОВЛЕНО

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу