Лісовська Олена Володимирівна

Суд

Деснянський районний суд м. Києва

Заступник Голови суду

Статус

Суддя суду з 21.02.2002

Декларації

Освіта:

1999 – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого.

Суддівська кар’єра:

2002 т.ч. – суддя Деснянського районного суду м. Києва (з 2007 року обрана на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Лісовська Анастасія Олексіївна (дочка) – з 2011 року обіймає посаду діловода, секретаря судових засідань у Деснянському районному суді м. Києва.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Висновок Громадської ради доброчесності

Досьє кандидата на посаду судді ВС

 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2015 рік вказано, що судді належить на праві користування автомобіль Toyota Camry з 2010 року, а чоловікові судді – на праві власності автомобіль Mitsubishi Outlander з 2013 року. Проте, в декларації за 2014 рік жодної інформації про ці авто не зазначено.

  2) У декларації за 2015 рік вказано, що судді належить на праві власності квартира в м. Києві площею 97,4 кв.м з 2009 року. Відповідно до висновку Громадської ради доброчесності, уперше суддя задекларувала цю квартиру у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік, незважаючи на те, що квартири, що належать на праві приватної власності, потрібно було декларувати й раніше у декларації державного службовця.

  3) Як вбачається з висновку Громадської ради доброчесності, наданого в рамках конкурсу у Верховний Суд, суддя Лісовська задекларувала у 2015 році 150 тис грн готівкових коштів, які належать її чоловікові. Однак кандидат жодного разу не задекларувала дохід чоловіка, який міг би стати джерелом походження такої суми грошових коштів, починаючи з 2001 року.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як зазначено у висновку Громадської ради доброчесності, 30 січня 2014 року та 7 лютого 2014 року суддя Лісовська ухвалила дві постанови, якими притягнула до адміністративної відповідальності двох осіб у вигляді штрафу та позбавлення права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки "Автомайдану" до резиденції Януковича в Межигір’ї). У подальшому зазначених осіб було звільнено від відповідальності на підставі Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

 • Неетична поведінка

  1) У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

  Однак суддя у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення учасників протестних акцій водійських прав за невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

  2) Законом України "Про очищення влади" встановлено, що заборона протягом десяти років обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), застосовується до судді, який ухвалив рішення про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, звільнених від неї відповідно до Закону України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України".

  Однак, як зазначено у висновку Громадської ради доброчесності, суддя у заяві про проведення щодо неї перевірки у відповідності з законом "Про очищення влади", вказала неправдиві відомості, зазначивши, що щодо неї не застосовуються заборони, встановлені цим законом, незважаючи на те, що вона приймала рішення про притягнення до адміністративної відповідальності учасників протестних акцій.

Характеристика професійної діяльності

У 2017 році брала участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду та вибула з конкурсу за власним бажанням. За результатами розгляду справи Лісовської в якості кандидата на посаду судді Верховного Суду Громадською радою доброчесності було затверджено висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики.


ЗМІ про суддю

Верховний суд: дорога ''суддям Майдану'' відкрита

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу