Лінник Олег Петрович

Статус

Звільнений 29.05.2018

Декларації

Суддівська кар’єра:

20022006 – суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області;

20062011 – суддя Мар’їнського районного суду Донецької області;

2011 – суддя Шевченківського районного суду м. Києва.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація доброчесності

 • Непрозорість статків

  У деклараціях за 2014, 2015 та 2016 роки суддя не зазначив жодного нерухомого майна, яке б перебувало у нього або його родини на праві власності чи користування та у якому можна було б проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  У січні 2014 року суддя Лінник прийняв рішення, яким позбавив громадянина України права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що він нібито не зупинився на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день, коли проводилася акція протесту – поїздка "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї). Як повідомляє Роман Маселко, зазначена постанова була скасована апеляцією.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами за невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу.

  Однак суддя у декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення водійських прав під час Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Розгляд резонансних справ

1) Як повідомляє видання "Тиждень.ua", суддя Лінник розглядає справу за обвинуваченням судді Печерського районного суду м. Києва Віктора Кицюка, який виносив рішення щодо активістів Євромайдану. Зокрема, у часи Революції Гідності суддя Кицюк  виносив рішення про позбавлення особи права керування автомобілем строком на 6 місяців через те, що вона, нібито, не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

2) Як повідомляє видання Укрінформ, суддя Лінник постановив ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно полковника Івана Без’якова, якого Служба Безпеки України звинувачує в державній зраді.

За інформацією "Громадське", Іван Без'язиков – офіцер Збройних сил України, який потрапив у полон в серпні 2014 року. 5 липня 2016 року Без'язиков був визволений з полону бойовиків "ДНР". 12 грудня полковника ЗСУ Без'язикова затримали за підозрою у співпраці з "ДНР".  В СБУ заявили, що полковник Без’язиков надавав «ДНР» дані про позиції українських військових.

3) На веб-сторінці "Громадське.ua" зазначено, що суддя Лінник є головуючим у справі про розслідування вбивства журналіста В’ячеслава Веремія та розглядає справу у закритому судовому засіданні. Разом з тим, як повідомляє "Радіо свобода", адвокати вимагають відводу судді Лінника у цій справі.


ЗМІ про суддю

Суддя Олег Линник — золотий фонд донецького кривосуддя

Пройдисвіт у мантії

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу