Лазюк Сергій Володимирович

Декларації
Данi за 2018 рiк
Річний дохід
Суддi
297089 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 273344 грн
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
58.3 кв.м
58.3 кв.м (100% квартири у праві користування)

Суддівська кар’єра:

1999 – т.ч. – суддя Дзержинського районного суду м. Харкова (з 2004 року обраний на посаду судді безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2010-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Досьє судді

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної  прокуратури Холодницького Н.І. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито вимагав із використанням наданої влади неправомірну вигоду в сумі 3 000 доларів США та отримав неправомірну вигоду у сумі 75 000 грн за прийняття рішення на користь особи, що надала неправомірну вигоду, – позивача у цивільній справі та прийняв пропозицію отримати неправомірну вигоду. 
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 75 000 грн.
  Час судового розгляду
  За версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито отримав неправомірну вигоду в розмірі 800 дол. США за ухвалення заочного рішення у цивільній справі на користь особи, що надала неправомірну вимогу.
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 800 дол.
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  Згідно із деклараціями за 2015, 2016 і 2017 роки відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати. Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За повідомленням видання “Українська правда”, у червні 2010 року суддя Лазюк С.В. прийняв рішення призначити активістам Андрію Яворницькому та Денису Чернезі, яких було затримано під час акцій протесту проти вирубки дерев у парку Горького в м. Харкові, 15 діб адміністративного арешту.

  На думку правозахисників з Української Гельсінської спілки з прав людини, зазначеним рішенням було порушено громадянські права, зокрема право на справедливий суд. Amnesty International визнала Андрія Яворницького та Дениса Чернегу в’язнями сумління.

  У грудні 2010 року у зв’язку із зазначеним рішенням Українською Гельсінською спілкою з прав людини, судді Лазюку С.В. була присуджена антипремія "Золотий Будяк" в номінації "За порушення права на мирний протест під час захисту громадськістю Харківського міського парку імені Горького".

Розгляд резонансних справ

1) За даними агентства “МедіаПорт”, у серпні 2006 року суддя Лазюк С.В. прийняв постанову, якою було відмовлено у задоволенні позову про визнання незаконним рішення Харківської міської ради про присвоєння російській мові на території міста статусу регіональної. За інформацією з реєстру судових рішень, у січні 2009 року вказане рішення було скасовано Харківським апеляційним адміністративним судом, а справу направлено на новий судовий розгляд. У 2011 році Вищий адміністративний суд України скасував ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду та ухвалив направити справу до суду апеляційної інстанції на новий судовий розгляд.

2) За інформацією агентства “МедіаПорт”, у вересні 2006 року суддя Лазюк С.В. розглядав справу про організацію трьох вибухів у супермаркетах “Сільпо” і “Юсі”, обвинувачених у якій було визнано винними та засуджено до семи років позбавлення волі.

3) Як повідомляє інформаційне агентство “УНІАН”, у вересні 2008 року суддя Лазюк С.В. прийняв рішення про закриття справи про адміністративне правопорушення за статтею "Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях без мети збуту" відносно Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.


ЗМІ про суддю

Суд відмовився подовжувати зобов'язання затриманому НАБУ судді з Харкова

5 суддів, хабарі яким розслідує НАБУ

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу