Лазюк Сергій Володимирович

Декларації

Суддівська кар’єра:

1999 – т.ч. – суддя Дзержинського районного суду м. Харкова (з 2004 року обраний на посаду судді безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2010-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Досьє судді

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної  прокуратури Холодницького Н.І. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення судді Дзержинського районного суду міста Харкова Лазюка С.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито вимагав із використанням наданої влади неправомірну вигоду в сумі 3 000 доларів США та отримав неправомірну вигоду у сумі 75 000 грн за прийняття рішення на користь особи, що надала неправомірну вигоду, – позивача у цивільній справі та прийняв пропозицію отримати неправомірну вигоду. 
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 75 000 грн.
  Час судового розгляду
  За версією слідства та за інформацією з рішення Вищої ради правосуддя, суддя Лазюк нібито отримав неправомірну вигоду в розмірі 800 дол. США за ухвалення заочного рішення у цивільній справі на користь особи, що надала неправомірну вимогу.
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Сума неправомірної вигоди 800 дол.
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  Згідно із деклараціями за 2015, 2016 і 2017 роки відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати. Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  За повідомленням видання “Українська правда”, у червні 2010 року суддя Лазюк С.В. прийняв рішення призначити активістам Андрію Яворницькому та Денису Чернезі, яких було затримано під час акцій протесту проти вирубки дерев у парку Горького в м. Харкові, 15 діб адміністративного арешту.

  На думку правозахисників з Української Гельсінської спілки з прав людини, зазначеним рішенням було порушено громадянські права, зокрема право на справедливий суд. Amnesty International визнала Андрія Яворницького та Дениса Чернегу в’язнями сумління.

  У грудні 2010 року у зв’язку із зазначеним рішенням Українською Гельсінською спілкою з прав людини, судді Лазюку С.В. була присуджена антипремія "Золотий Будяк" в номінації "За порушення права на мирний протест під час захисту громадськістю Харківського міського парку імені Горького".

Розгляд резонансних справ

1) За даними агентства “МедіаПорт”, у серпні 2006 року суддя Лазюк С.В. прийняв постанову, якою було відмовлено у задоволенні позову про визнання незаконним рішення Харківської міської ради про присвоєння російській мові на території міста статусу регіональної. За інформацією з реєстру судових рішень, у січні 2009 року вказане рішення було скасовано Харківським апеляційним адміністративним судом, а справу направлено на новий судовий розгляд. У 2011 році Вищий адміністративний суд України скасував ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду та ухвалив направити справу до суду апеляційної інстанції на новий судовий розгляд.

2) За інформацією агентства “МедіаПорт”, у вересні 2006 року суддя Лазюк С.В. розглядав справу про організацію трьох вибухів у супермаркетах “Сільпо” і “Юсі”, обвинувачених у якій було визнано винними та засуджено до семи років позбавлення волі.

3) Як повідомляє інформаційне агентство “УНІАН”, у вересні 2008 року суддя Лазюк С.В. прийняв рішення про закриття справи про адміністративне правопорушення за статтею "Незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин у незначних кількостях без мети збуту" відносно Михайла Добкіна та Геннадія Кернеса за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.


ЗМІ про суддю

Суд відмовився подовжувати зобов'язання затриманому НАБУ судді з Харкова

5 суддів, хабарі яким розслідує НАБУ

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу