Лашевич Валерій Миколайович

Статус

Суддя суду з 02.12.2010

Декларації

Суддівська кар’єра:

1996 –  1999 – заступник голови військового суду Калинівського гарнізону;

1999 – 2010 – суддя військового суду Центрального регіону;

2010 – 2018 –  суддя Апеляційного суду міста Києва

2018 – т.ч. – суддя Київського апеляційного суду.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2016 рік

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За даними з веб-сайту Тексти.org.ua, суддя Лашевич був у складі колегії, яка не вчинила дій щодо запобігання втечі командира підрозділу "Беркут" Дмитра Садовника, який підозрюється у вбивстві 39 людей на Майдані, а саме, протягом тижня розгляду справи до Дмитра Садовника, який не з'явився на судове засідання не було застосовано примусовий привід. Як вбачається із ухвали Апеляційного суду м. Києва, колегія 4 рази переносила розгляд апеляції щодо ухвали Печерського районного суду м. Києва щодо зміни запобіжного заходу Дмитру Садовнику з тримання під вартою на домашній арешт з підстав хвороби захисника або самого Дмитра Садовника. При цьому, як повідомляє адвокат родичів загиблих героїв Небесної сотні Павло Дикань, наданих документів було недостатньо для прийняття рішення про перенесення судового засідання. У результаті колегія суддів лише майже через два тижні після надходження апеляції та відповідно вже після втечі Дмитра Садовиника змогла постановити ухвалу про обрання щодо Дмитра Садовника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

   

  2) Як повідомляє портал “Українська правда. Блоги”, суддя Лашевич був у складі колегії, яка 26 квітня 2011 року вирішила продовжити строк тримання під вартою Юрія Луценка. Як повідомляє портал "Незалежне бюро новин", сам Ю.Луценко згодом вимагав притягнути суддю Лашевича та інших суддів із цієї колегії до відповідальності. Нагадаємо, Юрій Луценко був засуджений до позбавлення волі строком на 4 роки через нібито незаконне святкування Дня міліції у палаці «Україна».

  У справі “Луценко проти України” Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що тримання підсудного Луценка Ю.В. під вартою було свавільним та несумісним із цілями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки суд виніс постанову про зміну запобіжного заходу без достатніх правових підстав.

  У свою чергу дисциплінарна палата теж дійшла висновку, що в діях судді Лашевича вбачаються порушення вимог законодавства, які свідчать про вчинення дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у їх об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів.

  Однак, дисциплінарною палатою було відмовлено у відкриті дисциплінарної справи відносно судді у зв’язку із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

   

  3) Як повідомляє портал "Українська правда", у листопаді 2016 року суддя Лашевич головував у колегії, яка постановила ухвалу про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на домашній арешт одному з "беркутівців", підозрюваному у вбивствах 18 лютого в районі Кріпосного провулку/парку Шевченка. За даними з веб-сайту "ZIK", мова йде про Олексадра Бєлова, який підозрюється у вбивстві трьох майданівців: Сердюка Ігора, Шаповала Сергія та Кіщука Володимира (загинули від вогнепальних поранень). Як зазначається на сайті “5 канал”, у подальшому підозрюваний Олександр Бєло перестав виходити на зв’язок зі своїм адвокатом та не з`являється на засіданнях суду.

Розгляд резонансних справ

1) За інформацією сайту "PROSUD", суддя Лашевич входив до колегії суддів, яка вирішила залишити без змін ухвалу Солом’янського районного суду м. Києва про обрання відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, якого підозрюють у нанесенні збитків державі у розмірі 2 млрд грн, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на два місяці з можливістю внесення 100 млн грн застави.

 

2) За даними порталу “День”, у лютому 2016 року суддя Лашевич у складі колегії суддів постановив ухвалу, якою було змінено запобіжний захід, застосований до лідера партії "Українське об'єднання патріотів - УКРОП" Геннадія Корбана, з домашнього арешту на тримання під вартою.

 

3) Як повідомляє громадський активіст Віталій Шабунін з "Центру протидії корупції", у березні 2017 року суддя Лашевич був у складі колегії суддів, яка зменшила заставу затриманому НАБУ керівнику ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» Руслану Журилу зі 100 млн грн. до 12 млн грн. За інформацією з веб-порталу “Наші гроші”, Журилу інкримінують заподіяння державному підприємству збитків на суму понад 300 млн.грн.

 

4) Як вбачається з реєстру судових рішень, суддя Лашевич у складі колегії постановив ухвалу, якою скасував рішення Шевченківського районного суду міста Києва про повернення 4,3 млн дол, які були вилучені податковою міліцією під час обшуку компанії ТОВ "ФК "Вікторія". На думку слідства, вказані грошові кошти можуть підтверджувати факт вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з незаконним обігом валюти.

5) Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень 06 лютого 2019 року суддя Лашевич головував у складі колегії суддів, яка постановила ухвалу про скасування ухвали слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва Сеніна В.Ю., якою було накладено арешт на корпоративні права ТОВ «Аркона Газ-Енергія» із забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій. Як повідомляється на веб-сайті «Слово і Діло», Національне антикорупційне бюро України розслідує ймовірне зловживання службовим становищем посадовців Державної служби геології та надр України при наданні спецдозволу на видобуток газу без конкурсу та за заниженою вартістю фірмі «Аркона Газ-Енергія». Раніше журналісти програми «Схеми» писали, що за фірмою «Аркона Газ-Енергія» стоять люди, пов'язані з оточенням президента Петра Порошенка.

 

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 27 жовтня 2017 року суддя Лашевич підтвердив можливість здійснювати правосуддя у Апеляційному суді м. Києва.

Гельсинська спілка з прав людини внесла суддю Лашевича в ТОП-10 суддів, що найбільш вдало застосовують рішення Європейського суду з прав людини.


ЗМІ про суддю

А судді Насірова хто? Розслідування «PROSUD»

Рух ЧЕСНО про суддів, які розглядатимуть апеляцію у справі Насірова

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу