Лапій Сергій Миколайович

Данi за 2018 рiк
Кошти
Суддi
700000 UAH
Сім'ї
224504 UAH
Річний дохід
Суддi
379028 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 379028 грн
Сім'ї
414285 грн
Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю: 387197 грн (дружина)
Інше: 27088 грн (дружина)
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
169.2 кв.м
49 кв.м (100% квартири у користуванні)
120.2 кв.м (100% квартири у власності)
Сім'ї
121.95 кв.м
52.15 кв.м (50% житлового будинку у спільній власності у дружини загальною площею 104.3 кв.м)
69.8 кв.м (100% квартири у користуванні )
Транспортні засоби
Суддi
1
Автомобіль легковий Тойота Тойота Прадо 2012 р.в. (у користуванні)
Сім'ї
1
Автомобіль легковий Сітроен С4 2012 р.в. (у власності дружина)

Освіта:

Військовий Червонопрапорний інститут.

Суддівська кар’єра:

2007 –  т.ч. –  суддя Київського окружного адміністративного суду (з 2012 року обраний на посаду судді безстроково ).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Лапій Максим Сергійович (син судді) – з 2017 року працює секретарем судових засідань у Київському окружному адміністративному суді.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2016 рік

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

Рішення Вищої ради правосуддя “Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Київського окружного адміністративного суду Лапія С.М.”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про розгляд скарг суддів Київського окружного адміністративного суду Лапія Сергія Миколайовича та Балаклицького Андрія Івановича на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 липня 2016 року № 1402/дп-16”

 • Непрозорість статків

  1) Згідно із декларацією за 2013 рік відсутні відомості про наявність у судді Лапія  чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

  2) Згідно із декларацією за 2015 рік судді належить на праві користування квартира площею 49 кв.м з 1997 року,  квартира площею 120,2  кв.м (на якому праві належить суддя не зазначив) - з 2012 року,  а дружині належить на праві власності 50% житлового будинку площею 104,3  кв.м. з 2012 року. Однак, у декларації за 2013 рік відомості про вказане майно відсутні.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Згідно із рішенням Вищої ради правосуддя, суддя Лапій виніс  постанову, якою  обмежив право на мирні зібрання шляхом заборони Центру захисту прав людини «Свобода», Всеукраїнському об’єднанню захисту конституційних прав і свобод громадян України, Київській обласній організації Демократичної партії угорців України та іншому невизначеному колу суб’єктів, проведення заходів (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів тощо) на вулиці Івана Франка у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області з 1 лютого по 1 квітня 2014 року.

  Другою дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя було зазначено, що зміст даної постанови не відповідає вимогам процесуального законодавства. Проте, Вищою радою правосуддя було встановлено, що у діях судді відсутні ознаки дисциплінарного проступку, а тому у відкритті дисциплінарної справи щодо судді Лапія було відмовлено.

 • Порушення прав та свобод

  Як випливає з рішення Вищої ради правосуддя, суддею Лапієм С.М. було допущене істотне порушення норм процесуального права, зокрема винесення рішення по суті спору, який не підлягав розгляду в порядку адміністративного судочинства, що в результаті спричинило негативні наслідки для особи, що не була учасником судового розгляду, а саме, для кредитора у виконавчому провадженні, ускладнивши для нього стягнення боргу на підставі рішення іншого суду, що набрало законної сили.

  У зв’язку із цим Вищою радою правосуддя було застосовано до Лапія дисциплінарне стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Характеристика професійної діяльності:

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 4 липня 2018 року суддя Лапій не підтвердив відповідність займаній посаді.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу