Кузьменко Валерій Анатолійович

Суддівська кар’єра:

2008 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва (з 2013 року обраний безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Гірін Юрій Олегович (брат судді) – з 2011 по 2012 роки працював старшим консультантом відділу кадрової та аналітичної роботи в Київському окружному адміністративному суді, з 2012 року по 2017 рік працював помічником судді Конституційного Суду України.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Ухвала ВРП “Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді  окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменка В.А”

 • Непрозорість статків

  Суддя є фігурантом сюжету "Слідство.Інфо" про подорожі суддів. За інформацією, отриманою журналістами від правоохоронців, суддя Кузьменко є одним із п’яти найбільших мандрівників цього суду. Так, у період з 2012 по 2014 рік суддя відвідав Іспанію, Російську Федерацію, Китай, Непал, Великобританію, Францію, Австралію, Нову Зеландію, ОАЕ (двічі), Японію, Кенію, Танзанію, ПАР, Індонезію, Малайзію.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За інформацією з веб-сайту Еспресо та реєстру судових рішень, суддя Кузьменко прийняв рішення, яким встановив обмеження права на мирні зібрання шляхом заборони депутатській фракції Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" та іншим суб’єктам, що реалізують право на мирні зібрання, проведення заходів з 7 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року в місті Києві по вул. Інститутська, Лютеранська, Шовковична, Командарма Каменєва.

  2) За інформацією з реєстру судових рішень, суддя Кузьменко прийняв рішення, яким заборонив проведення заходів з 27 листопада по 3 грудня 2010 року по вул. Банкова, Хрещатик, Різницька, Грушевського, Інститутська, Шовковична, Лютеранська, Московська, Михайлівська площа, Софіївська площа, а також на Європейській площі.

  За інформацією із веб-сайту Вікіпедія, з 16 листопада 2010 року почалися протести проти прийняття нового Податкового кодексу, які активно тривали до 2 грудня 2010 року.

  Як зазначає видання "УНІАН", на підставі зазначеного рішення працівники "Беркута", судові виконавці разом із працівниками КП "Київблагоустрій" розігнали протестувальників, які залишилися на Майдані Незалежності та демонтували наметове містечко підприємців.

  3) Згідно з реєстром судових рішень, був головуючим у складі колегії суддів, яка визнала протиправним висновок Центральної атестаційної комісії Національної поліції України щодо невідповідності Григорія Мамки посаді заступника начальника головного слідчого управління МВС України та звільнення його через службову невідповідність, а також поновила його на вказаній посаді.

  Як зазначається у розслідуванні "Схеми", Григорій Мамка є головним критиком системи поліцейської атестації та публічно звинувачувався екс-керівником Нацполіції Хатією Деканоідзе у нечесній роботі у поліції та в тиску на бізнес. Окрім того, за інформацією видання "Новинарня", під час Революції Гідності Григорій Мамка був заступником начальника слідчого управління ГУ МВС України в Київській області та зокрема "розслідував" справу про викрадення автомайданівця Дмитра Булатова. Як зазначає інформаційне агенство "УНІАН", автомайданівця Дмитра Булатова було викрадено 23 січня 2014 року. 30 січня 2016 року його знайшли зі слідами побоїв. Однак інформація про результати розслідування відсутня.

  4) Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Кузьменко був у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ "Грааль". За інформацією видання "Українська правда" ТОВ "Грааль" пов’язане з Табачником, екс-міністром освіти часів Януковича, та вже понад 10 років намагається побудувати на вказаному місці хмарочос, який повністю порушить архітектурну цілісність ансамблю по вул. Хрещатик, а також спотворить правий берег Києва, оскільки будівля буде вищою за Лаврську дзвіницю та набагато вищою за інші будівлі.

  5) За інформацією видання "Lb.ua" та відповідно до Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Кузьменко В.А. виніс постанову, якою узаконив передачу садиби і будинку українського художника В. Д. Орловського, а також меморіального будинку, в якому жив український художник М. К. Пимоненко, що знаходяться у центрі м. Києва,  у власність ТОВ "Фонд розвитку будівельних ініціатив". Згодом, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду зазначену постанову було залишено без змін.

  За повідомленням автора статті, суддя, виносячи таке рішення, не взяв до уваги, що вказані будівлі були взяті на облік та під державну охорону як пам'ятки історії та культури місцевого значення рішеннями виконкому Київської міської ради у 1970 та 1984 роках.

Розгляд резонансних справ

За даними реєстру судових рішень, суддя Кузьменко ухвалив рішення про припинення діяльності Комуністичної партії України.

Інша інформація:

У 2014 році отримав подарунок у розмірі 606 159 гривень.


ЗМІ про суддю

Суддя, який відмовився заборонити Компартію, повернув Укрзалізницю Мінінфраструктури

Окружний адмінсуд у повному складі відмовився розглядати заборону КПУ

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу