Кравець Олександр Олександрович

Освіта:

2003 – Одеська національна юридична академія.

Суддівська кар’єра:

2003-2008 – суддя Київського районного суду міста Одеси;

2008 – т.ч. – суддя Одеського апеляційного адміністративного суду (з 2009 року обраний на посаду судді безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

 • Непрозорість статків

  Відповідно до інформації, що міститься у висновку Громадської ради доброчесності, з посиланням на досьє судді, сукупний дохід його сім’ї за 2011-2015 роки, відповідно до даних майнових декларацій, склав 3,184 млн грн або 53,1 тис. грн на місяць. Натомість, як зазначає Громадська рада доброчесності, у власності судді та членів його сім’ї перебувають  житловий будинок на 1295,1 м.кв (введений в експлуатацію 3.03.2016 р.).,  квартира на 59,2 м.кв,  житловий будинок на 51,1 м.кв., а також будинки на 170,7 м.кв, 184 м.кв у котеджному кооперативні “Лазурний” та  нежитлова нерухомість сукупною площею більше 770 м. Кв. Також у судді наявні автомобілі Audi Q7, Hyundai Sonata, Volkswagen Touareg, Hyundai IX 35, а відповідно до даних досьє він неодноразово літав на відпочинок за кордон. У Громадської ради доброчесності виникли обґрунтовані сумніви щодо можливості утримання даного майна та відповідні поїздки на ті кошти, які відображені у майнових деклараціях судді, а отже існує ймовірність приховання ним своїх реальних доходів.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За інформацією видання “Українська правда”, суддя Кравець входив до складу колегії, яка 18 квітня 2018 року ухвалила постанову про поновлення на посаді екс-прокурора Приморського району Одеси Олександра Кузьменка і компенсацію йому втраченої заробітної плати. Нагадаємо, що Кузьменка звільнили ще в березні 2015 року за законом про очищення влади через те, що раніше, під час Революції гідності, він був першим заступником прокурора Печерського району Києва. Протягом наступних 3 років Кузьменко регулярно судився через своє звільнення. Як зазначають журналісти, це рішення стало першим на підставі якого суд поновив на посаді люстрованого службовця.

  2) Відповідно до даних Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Кравець був у складі колегії суддів, яка 23 грудня 2013 року постановила ухвалу про залишення в силі постанови Одеського окружного адміністративного суду щодо заборони проведення мітингів, пікетів, демонстрацій та інших мирних зібрань на центральних вулицях Одеси та перед адміністративними будівлями у період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року. Постановою Вищого адміністративного суду України від 27 травня 2014 року зазначене рішення колегії суддів було скасовано.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обмеження прав громадян на проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій в Україні у період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності цим Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні".

  Однак, суддя у власній декларації доброчесності за 2015 рік вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддя була у колегії суддів, яка постановила ухвалу про залишення у силі рішення першої інстанції щодо заборони проведення мітингів, пікетів, демонстрацій та інших мирних зібрань на центральних вулицях Одеси та перед адміністративними будівлями у період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

  У висновку Громадської ради доброчесності, з посиланням на досьє кандидата, міститься інформація, що суддя визнаний таким, що не придатний до військової служби за станом здоров’я та знятий з військового обліку у 2015 році. Проте, 2013 та 2014 року суддя отримав свідоцтва на володіння зброєю, видача яких також передбачає проходження медичної комісії. Як зазначається у висновку, вимоги щодо придатності до проходження військової служби і володіння вогнепальною зброєю є майже взаємовиключні, що викликає сумнів щодо доброчесності судді під час проходження одного з двох медичних обстежень і отримання відповідних документів.

Характеристика професійної діяльності

Брав участь в конкурсі на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, однак вибув з конкурсу за результатами співбесіди (загальний результат іспиту – 147,25 балів).


ЗМІ про суддю

Люстрованого прокурора вперше поновили на посаді і виплатять гроші за "прогул”

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу