Каракашьян Сергій Костянтинович

Суддівська кар’єра:

2009 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

  1. Сербіна Олександра Вікторівна (дружина) – з 2009 року має право на зайняття адвокатською діяльністю. На теперішній час юрисконсульт в ТОВ “Олімп фінанс”.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

  • Ухвалення сумнівних рішень

    За інформацією “LB.ua”, суддя Каракашьян постановив ухвалу, якою заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра охорони здоров’я України. Рішення було прийнято як захід забезпечення адміністративного провадження за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. За повідомленням “ТСН”, керівництво держави, громадськість та дипломатичні представництва підтримали Уляну Супрун та висловили занепокоєння таким раптовим рішенням суду. Крім того, за інформацією “BBC Україна”, у зв’язку із забороною Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень Міністра охорони здоров’я України, виникла загроза зриву реформи в системі охорони здоров'я в Україні та вчасної закупівлі ліків, а вже закуплені ліки на суму понад 633 мільйони гривень коштів платників податків, які готувалися до відправки в регіони на складах МОЗ, не будуть відправлені у медзаклади, оскільки договори з міжнародними організаціями та розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. Міністра охорони здоров’я України. 

    За повідомленням Української правди, 14 лютого суддя Каракашьян скасував попередню ухвалу щодо заходів забезпечення позову за власною ініціативою. Таким чином, Уляна Супрун змогла повноцінно повернутися до виконання обов’язків Міністра охорони здоров’я України (крім виключних повноважень міністра).

Розгляд резонансних справ

1) Згідно із реєстром судових рішень, суддя у 2014 році прийняв постанову, якою заборонив діяльність партії “Руський блок” у зв’язку із закликами до насильницької зміни конституційного ладу в Україні.

 

2) За інформацією видання “Українська правда”, 24 вересня 2018 року суддя Каракашьян відмовив у задоволені адміністративного позову Центру протидії корупції до Нацради з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними дій щодо визнання соціальною рекламою відеороликів “Виконуємо закон. Встановлюємо справедливість” за участі Генпрокурора Юрія Луценка.

На думку Центру протидії корупції, надання рекламі статусу “соціальної” дозволило ставити її в ефіри телеканалів та радіостанцій безкоштовно, завдяки чому відбувся піар Юрія Луценка в політичних цілях. При цьому реклама містить відеофрагменти з зображенням Генерального прокурора, його прізвища та імені, державну символіку (Державний прапор України), символіку прокуратури, що заборонено використовувати в соціальній рекламі.

 

3) Як вбачається з реєстру судових рішень, 11 грудня 2018 року суддя Каракашьян входив до складу колегії суддів, яка поновила на посаді звільненого після відкриття кримінального провадження голову Державної фіскальної служби Романа Насірова. За інформацією видання “Новое время”, з посиланням на прес-службу Окружного адміністративного суду міста Києва, підставою прийняття такого рішення стало недоведення наявності підстав для звільнення Романа Насірова з посади голови Державної фіскальної служби України, а саме, обставин його подвійного громадянства, та порушення процедури його звільнення.

Нагадаємо, 2 березня 2017 року Романа Насірова затримали в лікарні Феофанія в межах розслідування "газової справи", пов'язаної з народним депутатом Олександром Онищенком. 7 березня Солом'янський районний суд м. Києва заарештував Насірова на два місяці з правом внесення застави. Він вийшов з-під варти після внесення застави у розмірі 100 млн грн. 30 січня 2018 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення усунутого від своїх обов'язків голови ДФС Романа Насірова. До цього його усунули з посади голови відомства.

Згідно з даними офіційного веб-сайту Національного антикорупційного бюро України, в період з травня 2015 року по березень 2016 року Насіров ухвалив низку необґрунтованих і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами, задіяними в так званій "газовій схемі Онищенко", що завдало збитків державі на загальну суму 2,019 млрд грн.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу