Карабань Володимир Миколайович

Статус

Суддя суду з 11.11.2003

Декларації

Освіта:

1999 – Київський університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

2003 –  т.ч.  суддя Печерського районного суду міста Києва (з 2009 року обраний а посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Карабань Володимир Якович (дядько судді) – з 2006 року по теперішній час суддя Вищого господарського суду України;
 2. Карабань Марина Євгенівна (дружина судді) – з 2003 року по теперішній час адвокат у ПАТ “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україна”;
 3. Карабань Яна Анатоліївна (тітка судді) – з 2013 року по теперішній час суддя Господарського суду міста Києва;
 4. Сулім Владислав Володимирович (двоюрідний брат судді) – з 2009 року по теперішній час суддя Київського апеляційного господарського суду. До того часу суддя Господарського суду м.Києва (2004-2009 роки);
 5. Карабань Ірина Володимирівна (двоюрідна сестра судді) – з 2007 року по теперішній час нотаріус;
 6. Кушнарьова (Карабань) Зоя Михайлівна (сестра судді) – з 2006 року по теперішній час помічник судді у Вищому господарському суді м.Києва;
 7. Сулім Ганна Володимирівна (двоюрідна сестра судді) – з 2007 по теперішній час помічник судді у Київському окружному адміністративному суді;
 8. Сємьонова (Овчаренко) Ірина Сергіївна (двоюрідна сестра судді) – з 2014 по теперішній час секретар судового засідання у Апеляційному суді Черкаської області. До того часу секретар судового засідання у Соснівському районному суді м. Черкаси (2007-2014 роки);
 9. Макаренко Лілія Оленксандрівна (теща судді) – з 1994 року по теперішній час адвокат.
 10. Семьонова Галина Миколаївна (тітка судді) – з 2015 року депутат сільської ради Драбівського району Черкаської області.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

Рішення ВРП ” Про відмову у вжитті заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням суддів Печерського районного суду міста Києва Карабаня В.М., Писанця В.А., Литвинової І.В.”

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Карабань був головуючим у складі колегії суддів, яка засудила В. Іващенка, колишнього виконуючого обов’язки Міністра оборони, до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем під час підписання в листопаді 2009 року плану санації по реалізації цілісного майнового комплексу державного підприємства "Феодосійський судомеханічний завод" (Крим).

  У резолюції Європейського парламенту від 14.05.2012 р. було визнано Іващенка таким, що засуджений з політичних мотивів.

  2) Як зазначив журналіст Дмитро Гнап, суддя Володимир Карабань не дозволив арештувати рахунки дружини судді Ємельянова в Ліхтенштейні, на яких лежать 13 мільйонів швейцарських франків. При цьому судове засідання відбувалося у закритому режимі.

  У той же час, як зазначає видання “Ліга”, у місцевого суду у Вадуці (Ліхтенштейн) були підстави для накладення арешту на вказані рахунки з огляду на підозру у незаконному походженні коштів на вказаних рахунках.

  3) Згідно з інформацією видання “Українська правда” та Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Карабань 7 грудня 2017 року постановив ухвалу, якою відмінив для Владислава Каськіва (екс-керівника Держагентства з інвестицій та управління національними проектами) продовження такого обов'язку як передача на зберігання до відповідних органів державної влади паспорту для виїзду за кордон та інших документів, що дають право на виїзд із України та в'їзд в Україну.

  Нагадаємо, що за інформацією видання “Українська правда”, Владислава Каськіва у березні 2016 року було оголошено в розшук за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК (службова фальсифікація). Лише у листопаді 2017 року (тобто, майже через півтора року після оголошення у розшук) його було екстрадовано з Панами до України.

  4) Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Карабань В.М. 04 лютого 2019 року постановив ухвалу, відповідно до якої Генеральній прокуратурі України надано тимчасовий доступ до документів, в яких відображені повні анкетні дані та контактні телефони журналіста Івана Верстюка, а також всіх копій «авторських матеріалів», які надсилалися на електронні поштові адреси видання «Новое время» або передавалися Іваном Верстюком, який є автором статті «Діамантова дочка. Хто і як платив за навчання спадкоємниці прокурора Корнійця у Великій Британії». У матеріалі йшлося про навчання у Великобританії дочки екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, який є одним з двох так званих «діамантових прокурорів» – високопоставлених співробітників прокуратури, затриманих у липні 2015 року та підозрюваних в отриманні неправомірної вигоди.

  Міжнародні та громадські організації (ОБСЄ, представництво ЄС в Україні, Комітет захисту журналістів, Медіарух) розцінили вказане рішення як таке, що суперечить свободі преси.  

  01 березня 2019 року Київський апеляційний суд скасував зазначену ухвалу судді Карабаня у частині надання доступу Генеральній прокуратурі України до документів, в яких відображені повні анкетні дані та контактні телефони автора зазначеної статті та всіх копій «авторських матеріалів».

 • Неетична поведінка

  За інформацією Автомайдану, суддя Карабань розглядає справу командира 1-ї роти “Беркута” Добровольського, який звинувачується в організації нападу на активістів “Автомайдану” в ніч на 23 січня 2014 року на вулиці Щорса в момент, коли біля 17-ї лікарні співробітники “Беркута” затримали автомайданівців, побивши їх та їхні машини.

  За словами активістів Автомайдану, розгляд справи навмисно затягується, через постійні перенесення засідань (у тому числі, і через неявку обвинуваченого). Таким чином, суддя не намагався вживати заходи щодо забезпечення своєчасного розгляду резонансної кримінальної справи.

Розгляд резонансних справ:

Як зазначає видання “Тиждень”,  суддя Карабань обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука. За даними “Української правди”, 17 вересня 2015 року генпрокурор Віктор Шокін у Верховній Раді продемонстрував відео, на якому Мосійчук нібито вимагав хабарі.


ЗМІ про суддю

Автомайдан завітав до Печерського суду у справі екс-командира беркуту Добровольського

Печерському суду столиці ніколи розглядати справу побитих автомайданівців

Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Карабань Володимир Якович

Стало відомо чому суддя Карабань не притягнутий до відповідальності

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу