Журавська Олена Василівна

Декларації

Освіта:

2000 – КНУ ім. Т. Г. Шевченка, спеціальність – правознавство.

2008 – Європейський університет, спеціальність – облік і аудит.

Суддівська кар’єра:

2008 – т.ч. – суддя Деснянського районного суду м. Києва (у 2013 році обрана на посаду судді  безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Берікашвілі Заза Важаєвич (чоловік судді) – з 2014 по 2016 роки працював прокурором Київської прокуратури з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Висновок ТСК ВРЮ з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (09.06.2015)

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність судді Деснянського районного суду м. Києва Журавської Олени Василівни критеріям доброчесності та професійної етики

Досьє судді

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається з висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, суддя Журавська 24.01.2014 постановила ухвалу про застосування до учасника протестних акцій під час Революції Гідності запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

  Тимчасовою спеціальною комісією було встановлено, що при постановленні ухвали суддя допустила низку процесуальних помилок, зокрема не врахувала вік підозрюваного (1994 року народження), не надала оцінки обґрунтування прийнятого рішення та не обґрунтувала необхідність обрання найсуворішого запобіжного заходу. У результаті Тимчасова спеціальна комісії визнала наявність підстав для притягнення судді Деснянського районного суду міста Києва Журавської Олени Василівни до дисциплінарної відповідальності.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності цим Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у зв’язку з їхньою участю в таких акціях.

  Однак суддя у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було прийняте рішення про застосування учасника протестних акцій запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

На офіційному сайті Судової влади України зазначено, що до призначення на посаду судді з 2000 по 2008 рік працювала у прокуратурі Дарницького району м. Києва та прокуратурі м. Києва (на посадах помічника прокурора, старшого помічника прокурора, прокурора).

Згідно з інформацією на офіційному сайті Ради суддів України, суддя Журавська є членом Комітету адміністрування та організаційного забезпечення діяльності суду Ради суддів України.

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 17 липня 2018 року суддя Журавська підтвердила відповідність займаній посаді.


ЗМІ про суддю

Членів Вищої ради правосуддя обирають скомпрометовані судді, – адвокат Майдану

Громадську раду при РСУ обиратимуть судді, що переслідували активістів Майдану

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу