Губська Олена Анатоліївна

Освіта:

1998 – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого.

Суддівська кар’єра:

2019 – т.ч. – суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду;

2018-2019 – суддя Шостого апеляційного адміністративного суду;

2010-2018 – суддя Київського апеляційного адміністративного суду (з 2010 року обрана безстроково);

2005-2010 – суддя Дніпровського районного суду міста Києва.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2014-2018 роки

Досьє судді

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність кандидата Губської О. А. на посаду судді Верховного Суду

Декларація доброчесності 2015 рік

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Ухвала Третьої дисциплінарної палати ВРП про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно  суддів Київського апеляційного адміністративного суду Беспалова О.О., Грибан І.О., Губської О.А.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Згідно з рішенням дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Губська у складі колегії прийняла постанову, якою залишила без змін рішення суду першої інстанції щодо обмеження права на мирне зібрання  Чернігівській обласній організації політичної партії “Демократичний Альянс” та іншим суб’єктам встановлювати малі архітектурні форми (намети, кіоски, навіси, у тому числі тимчасові та пересувні), використовувати звуко- та кіно- відтворюючу апаратуру з 23 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року у центрі міста Чернігова.

  Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 березня 2016 року це рішення було скасоване, а справа направлена на новий розгляд до суду першої інстанції.

  Рішенням дисциплінарної палати встановлено, що при ухваленні даного рішення  суддя допустила порушення норм процесуального права, які свідчать про наявність в її діях ознак дисциплінарного проступку, однак, у зв'язку зі спливом строку для притягнення до дисциплінарної відповідальності,  у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Губської було відмовлено.

   

  2) Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Губська О. А. була у складі колегії, яка задовольнила апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та  визнала неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стало підставою для скасування голосування 1172 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ, у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування  Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

  3) Згідно із Єдиним державним реєстром судових рішень, суддя Губська у складі колегії суддів вирішила залишити без змін постанову Київського окружного адміністративного суду від 02 березня 2012 року, якою було заборонено громадській ініціативі "Громадський захист Київщини" проведення мирного зібрання-акції  "Брехня за ваші гроші".

  4) Згідно із Єдиним державним реєстром судових рішень, суддя Губська у складі колегії суддів вирішила залишити без змін постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14 вересня 2011 року, якою було заборонено проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших мирних зібрань з 25 вересня 2011 року по 10 жовтня 2011 року на території міста Умань Народознавчому товариству «Берегиня».

  5) Відповідно до реєстру судових рішень суддя Губська О.А. головувала у складі колегії суддів, яка залишила без змін постанову Київського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2012 року, якою було заборонено кандидату у народні депутати України проводити передвиборчу агітацію, де під час проведення мирного зібрання будуть використовуватись сценічне обладнання і намети для захисту від несприятливих погодних умов.

Інша інформація:

1) У 2018 році захистила докторську дисертацію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

2)  За даними офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 5 лютого 2018 року Комісія ухвалила рішення про відповідність Губська О.А. займаній посаді судді.

3) Як вбачається з Висновку Громадської ради доброчесності, Губська О.А. ухвалювала судові рішення, не перебуваючи на робочому місці. Спираючись на інформацію щодо проходження навчання суддею з її досьє, ГРД визначили 8 проміжків часу, в які суддя, перебуваючи в Національній школі суддів України, продовжувала ухвалювати судові рішення. Таким чином, є підстави стверджувати, що суддя не брала участь в зазначених навчаннях, а продовжувала здійснювати правосуддя.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу