Горбатенко Олена Михайлівна

Декларації

Суддівська кар’єра:

20122018 – суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області

2003 – 2012 – суддя Апеляційного суду Луганської області (у 2004 обрана безстроково)

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

 1. Горбатенко Олег Володимирович (чоловік) – з 2011 по 2016 голова Лисичанського міського суду Луганської області;

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Рішення Вищої ради правосуддя “Про звільнення Горбатенко О.М. з посади судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області у відставку”

Рішення Вищої ради правосуддя “Про задоволення клопотання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про тимчасове відсторонення судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Горбатенко О.М. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”

 • Причетність до корупції або кримінальних правопорушень
  Корупційні правопорушення
  За версією слідства, суддя у змові із заступником прокурора м. Сєвєродонецька та адвокатом нібито вимагали неправомірну вигоду у розмірі 6000 дол. США за вплив на прийняття рішення прокурором та за винесення вироку, не пов’язаного з призначенням міри покарання у виді позбавлення волі.  Під час досудового розслідування, ухвалою Солом’янського суду міста Києва було накладено арешт на майно судді: квартиру, кошти на банківському рахунку у Валенсії. Як повідомило НАБУ, під час слідчих дій у судді була вилучена значна сума коштів та ювелірні вироби. Іспанським судом було накладено арешт на квартиру у Валенсії, яку суддя з чоловіком придбали у липні 2015 року, та іспанський рахунок Олени Горбатенко.   Щодо ймовірних спільників судді, то у липні 2016 року вироком Білокуракинського районного суду Луганської області було затверджено угоду про визнання винуватості адвоката, який, за версією слідства, нібито діяв спільно із суддею та прокурором. 
  Кваліфікація злочину Неправомірна вигода
  Час судового розгляду
 • Непрозорість статків

  Як вказують журналісти Bihus.info, Олена Горбатенко вдвічі знизила в електронній декларації за 2015 рік вартість квартири на узбережжі Середземного моря в Іспанії, яку придбала у липні того ж року. В електронній декларації суддя вказала вартість житла 235 000 грн. (=10 000 євро на момент купівлі), хоча згідно з договором купівлі-продажу вартість склала 20 000 євро. Окрім того, журналісти з посиланням на іспанського ріелтора висловлюють сумнів щодо можливості придбання зазначеної квартири за таку ціну. Журналісти також зазначили, що під час обшуків в рамках кримінального провадження у судді знайшли готівкові кошти в іноземній валюті еквівалентом близько 1 500 000 грн, що дорівнює 7 річним доходам судді. Зазначається, що суддя та її чоловік також володіють 3 іномарками та нежитловим приміщенням площею 400 кв.м та 350 000 грн на рахунку чоловіка, який також був суддею.

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу