Хардіна Оксана Петрівна

Декларації

Освіта:

2004 — Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого

Суддівська кар’єра:

20082013 – суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області;

09.2013 – т.ч. – переведена на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва (11.2013 – обрана на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Татару Даніел Іванович (чоловік судді) – з 2008 по 2013 роки працював на Криворізькому факультеті Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. З 2013 по 2016 роки працював у Київському управлінні професійної підготовки працівників міліції. З 2016 до 2017 року працював начальником відділу проходження служби ГУ НП в Київській області, з 14.07.2017 дотепер начальником в тренінговому центрі.
 2. Мадраль Марчел Георгійович (брат чоловіка) — з 07.112016 дотепер працює фахівцем відділу організації служби в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх спра

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Досьє судді

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як повідомляється на сайті Тexty, суддя Хардіна постановила ухвалу, якою повернула обвинувальний акт у справі про видачу "тітушкам" зброї із складів МВС 20.02.2014 року до прокуратури, а також відмовилася застосовувати до одного із обвинувачених запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обравши лише особисте зобов’язання.

  За версією слідства, зі складів МВС було незаконно видано 156 автоматів Калашникова та понад 45 тисяч набоїв до них. Як повідомляють Тexty, незаконна видача зброї зі складів МВС та її перевезення на базу для передачі керівникам "тітушок" відбулась 20 лютого 2014 року, після розстрілу на Інститутській.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у зв’язку з їх участю у таких акціях.

  Однак суддя Хардіна у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею ухвалено вирок, яким затверджено угоду про визнання винуватості з активістом Революції Гідності. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Характеристика професійної діяльності

За даними веб-сайту ВККС, 18 липня 2018 року щодо Хардіної Оксани Петрівни було проведене кваліфікаційне оцінювання, втім остаточного рішення ухвалено не було: перерва.

Розгляд резонансних справ

1) На сайті видання "Українська правда" зазначається про те, що у грудні 2013 року суддя Хардіна оштрафувала на 850 грн активіста, що разом з іншими "брав активну участь" у руйнуванні пам’ятника Леніну на бульварі Шевченка в Києві. В тексті судового рішення йдеться про те, що обвинувачений визнав свою провину і уклав угоду з прокурором.

 

2) На сайті видання "Українська правда" зазначається про те, що суддя Хардіна дала дозвіл на затримання Андрія Медведька, якого МВС звинувачує у вбивстві скандального письменника Олеся Бузини. У подальшому вона також постановила ухвалу про застосування до Медведька запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

3) На сайті видання "Українська правда" зазначається, що суддя Хардіна слухає справу колишнього голови КМДА Олександра Попова. Йдеться про події щодо розгону активістів Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року.

4) Як повідомляє ГО "Центр протидії корупції", 14 лютого 2019 року суддя Хардіна входила до складу колегії суддів, яка постановила ухвалу про накладення арешту на 300 тисяч доларів Романа Насірова – екс-голові Державної фіскальної служби, які знаходяться на його рахунку в банку Великої Британії. Нагадаємо, що детективи Національного антикорупційного бюро України обвинувачують Романа Насірова у зловживанні службовим становищем щодо надання незаконних розстрочень із сплати податків фірмам, пов’язаним з народним депутатом Олександром Онищенком, який наразі переховується від слідства за кордоном. В результаті цих рішень Насірова держава зазнала збитків на загальну суму понад 2 млрд грн.


ЗМІ про суддю

Хардіна Оксана Петрівна: суддя, що не має людської подоби

Кто судит Медведько и Полищука за убийство Бузины?

Попов не хочет платить пострадавшим и собирается в Евросуд

Хардіна Оксана Петрівна: суддя, що не має людської подоби (ВІДЕО)

Чому політв’язнів Медведька й Поліщука судять реакціонери?

Оксана Хардіна повернула справу про видачу зброї тітушкам до прокуратури через згадки Януковича

Видача автоматів тітушкам: суддя вимагає прибрати Януковича та Захарченка зі справи

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу