Ганечко Олена Миколаївна

Данi за 2017 рiк
Кошти
Суддi
11250 USD
91759 UAH
Сім'ї
11250 USD
45000 UAH
Річний дохід
Суддi
934122 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 929590 грн
Гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами: 4325 грн
Інше: 207 грн
Сім'ї
726000 грн
Дивіденди: 176000 грн (чоловік)
Дохід від відчуження рухомого майна ( крім цінних паперів та корпоративних прав): 550000 грн (чоловік)
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
94.1 кв.м
36.9 кв.м (100% гаражу у власності)
57.2 кв.м (100% квартири у користуванні)
Транспортні засоби
Суддi
1
Автомобіль легковий Volkswagen Tiguan 2013 р.в. (у власності)
Сім'ї
1
Автомобіль легковий JEEP GRAND CHEROKEE УНІВЕРСАЛ-В 2011 р.в. (у власності чоловік)

Освіта:

Київський Національний університет імені Тараса Шевченка.

Суддівська кар’єра:

2005-2011 – суддя Шевченківського районного суду м. Києва ( у 2010 була обрана на посаду судді безстроково);

2011 – 2018 – суддя Київського апеляційного адміністративного суду

2018 – т.ч. – суддя Шостого апеляційного адміністративного суду

Зв’язки:

Згідно декларації родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1.  Ганечко Микола Миколайович( батько судді) – з 2014 по 2015 працював прокурором Прокуратури Шевченківського району міста Києва.
 2. Парубочий Ігор Павлович (чоловік судді) – з 2015 по 2017 рік був адвокатом Адвокатського об’єднання “Гранд Верітас”. З 2014 по 2015 рік працював адвокатом.

Офіційні документи відносно судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011 – 2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012 – 2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2017 рік

Висновок Громадської ради доброчесності.

 • Непрозорість статків

  1)Згідно з декларацією за 2013 рік, відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

  Пояснення судді Ганечко Г.О.

  2) Згідно із висновком Громадської ради доброчесності від 14 квітня 2017 року проведений порівняльний аналіз інформації, що міститься у деклараціях судді, та наявних даних щодо витрат і майна судді та членів її сім'ї, свідчить про те, що спосіб життя судді не відповідає задекларованим доходам. Зокрема, у висновку зазначається, що у 2013 році кандидат при доході 207 327,00 грн. побувала у п’яти країнах, у тому числі на інших континентах, здійснюючи перельоти (загалом 55 днів). Також у висновку звертається увага, що декларації судді містять численні неточності або невідповідності даним, що містяться в державних реєстрах

  Також журналісти проекту «Слідство.інфо» звернули увагу на те, що у декларації за 2013 рік суддя Ганечко О.В. відмовилась повідомляти про дохід та кошти на банківських рахунках свого чоловіка Ігора Парубочого. Чолодік судді є маловідомим київським адвокатом. За місцем реєстрації ані цього адвоката, ані його фірму згадати не можуть, зате ім’я і телефон чоловіка судді фігурують у різних комерційних оголошеннях, зокрема, про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne та будинку за 300 тис. доларів. Звідки гроші на все це, Парубочий відмовився повідомити.

  Пояснення судді Ганечко Г.О.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як повідомляє видання «Українська правда», саме суддя Ганечко нібито відпустила з-під арешту пасинка олігарха Дмитра Фірташа Сергія Калиновського, який, за інформацією Генеральної прокуратури України, обвинувачувався в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень та вчиненні порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб. За інформацією видання «Українська правда», ДТП, до якого, нібито, причетний Калиновський С. сталося ще у 2007 році, після чого, оскільки суд не дозволив узяти його під варту, Калиновському вдалося втекти до Ізраїлю. Як повідомляє ТСН, у вересні 2015 року його затримали у Києві.

  Як зазначено у висновку Громадської ради доброчесності, під час розгляду питання про обрання запобіжного заходу Сергію Калиновському суддя не діяла у відповідності до звичайної для неї судової практики. Тому Громадською радою доброчесності було висловлено обґрунтований сумнів у тому, що у цьому випадку суддя діяла неупереджено.

  Пояснення судді Ганечко Г.О.

  2) Згідно з інформацією, викладеною у пояснювальній записці до проекту Постанови Верховної Ради України “Про особливості відповідальності суддів причетних до масових фальсифікацій виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року”, суддя Ганечко О.М. була у складі колегії, яка задовольнила апеляційну скаргу представника Партії Регіонів та  визнала неправомірними дії дільничної виборчої комісії щодо недопущення офіційного спостерігача у приміщення для голосування на виборах народних депутатів України у 2012 році в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Як зазначено у пояснювальній записці, рішення суду стало підставою для скасування голосування 1076 громадян, які здійснили своє волевиявлення на виборах народних депутатів в одномандатному виборчому окрузі №94.

  Згідно зі звітом Бюро демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ у виборчому окрузі 94 (Київська область) ОВК скасувала результати голосування на 27 виборчих дільницях, на яких було віддано загалом 31 205 голосів у загальнодержавному та одномандатному виборчому округах. Підставою для скасування результатів голосування на кожній з цих виборчих дільниць було обмеження прав спостерігачів кандидата від Партії регіонів під час підрахунку голосів. У результаті цього кандидат від Об’єднаної опозиції – “Батьківщини” втратив близько 6 500 голосів, першу позицію у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії регіонів.

  Як зазначає Громадська організація “Опора”, такий результат став можливим через дії політично заангажованих ОВК, неправомірне втручання правоохоронних органів та суперечливі рішення судів.

  За наслідком скасування результатів голосування з боку ОВК на підставі численних рішень судів про нібито недопущення офіційних спостерігачів у приміщення для голосування  Центральною виборчою комісією було прийнято постанову, якою встановлено неможливість достовірного встановлення результатів волевиявлення виборців у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 94.

  Пояснення судді Ганечко Г.О.

  3) Відповідно до реєстру судових рішень, суддя Ганечко  була  у складі колегії, яка залишила без змін постанову Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання протиправним висновку Центральної атестаційної комісії Національної поліції України щодо невідповідності Григорія Мамки посаді заступника начальника головного слідчого управління МВС України та звільнення його через службову невідповідність, а також про поновлення його на вказаній посаді.

  Як зазначається у розслідуванні “Схеми”, Григорій Мамка є головним критиком системи поліцейської атестації та публічно звинувачувся екс-керівником Нацполіції Хатією Деканоідзе у нечесній роботі у поліції та тиску на бізнес. Окрім того, за інформацією видання “Новинарня”, під час Революції Гідності Григорій Мамка був заступником начальника слідчого управління ГУ МВС України в Київській області та зокрема “розслідував” справу про викрадення автомайданівця Дмитра Булатова. Як зазначає інформаційне агенство “УНІАН” автомайданівця Дмитра Булатова було викрадено 23 січня 2014 року. 30 січня 2016 року його знайшли зі слідами побоїв. Однак, інформація про результати розслідування відсутня.

  Пояснення судді Ганечко Г.О.

Резонансні справи

Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, суддя Олена Ганечко у складі колегії суддів залишила в силі рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання незаконною постанови Кабінету Міністрів України щодо зміни порядку формування ціни на газ та тепло для населення. Запропонований постановою порядок формування цін став підставою підвищення тарифів на тепло та газ у 2016 році для населення. 

Як зазначає “Економічна правда”, на підставі цього судового рішення споживачі отримали підстави для перерахунку вартості за газ і тепло.

Характеристика професійної діяльності

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 21 квітня 2016 року суддя Ганечко О.М. підтвердила можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.

У той же час за даними веб-сайту «Судебно-юридическая газета», 24 квітня 2017 року ВККС України було прийнято рішення про невідповідність судді Ганечко О.М. вимогам до кандидата на посаду судді Верховного суду.

Суддя Ганечко О.М. є фігурантом звернення Віктора Ющенка стосовно 47 суддів, які, на думку Президента, порушили присягу при виконанні своїх повноважень.

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу