Данилишин Віктор Михайлович 

Суддівська кар’єра:

січ. 2012 – призначений на посаду судді Житомирського окружного адміністративного суду;

квіт. 2012 – т.ч. – суддя Окружного адміністративного суду м. Києва.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки:

 1. Нікольська Марія Олексіївна (дружина) – з 2014 по 2015 рік провідний спеціаліст відділу комп’ютерного та технічного забезпечення Окружного адміністративного суду м. Києва. З 2011 по 2014 рік обіймала посаду провідного спеціаліста по роботі з архівом того ж суду.
 2. Данилишин Михайло Михайлович (рідний брат) – з грудня 2016 року по теперішній час обіймає посаду дільничого інспектора поліції Долинського відділення поліції Калуського відділення поліції РВ ГУ МВС в Івано-Франківській області. В органах МВС з 2012 року.
 3. Кулинин Василь Богданович (двоюрідний брат) – з 2015 по 2016 рік старший інспектор Оперативного штабу ГУ ДФС в Івано-Франківській області. В органах ДФС з 2012 року.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2013-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Про припинення дисциплінарного провадження стосовно судді окружного адміністративного суду міста Києва Данилишина В. М.

Окрема думка члена ВРЮ А. М. Мірошниченка

Висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність судді Окружного адміністративного суду м. Києва Данилишина Віктора Михайловича критеріям доброчесності та професійної етики

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) За даними реєстру судових рішень, суддя Данилишин виніс рішення, яким заборонив необмеженому колу осіб встановлювати малі архітектурні форми у вигляді наметів, кіосків, навісів, серед інших – тимчасових та пересувних, із 22 листопада 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності, вул. Хрещатик та на Європейській площі у місті Києві. Незаконність цього судового рішення у подальшому встановив Київський апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 23 січня 2014 року.

  Як повідомляє видання "Українська правда", вночі 25 листопада 2013 року мітингувальників на Європейській площі повідомили про встановлені цим судовим рішенням заборони. Як зазначають видання "Кореспондент" та "Gazeta.ua", у зв’язку із невиконанням цього рішення правоохоронцями були розпочаті перші кримінальні провадження, у рамках яких були взяті під варту активісти Майдану.

  Як вбачається із рішення Вищої ради правосуддя, рішення судді Данилишина "не відповідає у повній мірі вимогам, визначеним у статтях 159, 163 Кодексу адміністративного судочинства України". Водночас Вища рада правосуддя відмовилися притягати суддю до дисциплінарної відповідальності, оскільки, на її думку, матеріали відновленої судової справи не містять доказів, які б вказували на злий умисел або грубу недбалість судді Данилишина В. М. Із рішенням Вищої ради правосуддя не погодився член Вищої ради правосуддя Мірошниченко А. М., який вказав про упередженість та необ’єктивність судді Данилишина В. М., при чому такого ступеню, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, що дає підстави для його звільнення.

   

  2) За даними реєстру судових рішень, суддя Данилишин у листопаді 2014 року виніс постанову, якою фактично заборонив звільнення першого заступника прокурора м. Києва Валендюка О. С. за процедурою люстрації. За даними з веб-сайту "Політрада", Валенденюк О. С. з травня 2008 по травень 2014 року обіймав у ГПУ  посаду заступника начальника Головного управління представництва інтересів громадян та держави у судах.

  За повідомленням видання "Цензор.нет", 19 лютого 2014 року (тобто у час, коли МОЗ повідомив про 25 загиблих мітингувальників у ході протистояння з бійцями "Беркута") О. Валендюк був заохочений керівництвом ГПУ за "безумовне дотримання законів в умовах складної ситуації, що виникла в Україні в зв'язку з масовими акціями протесту".

   

  3) Згідно з реєстром судових рішень, суддя Данилишин був у складі колегії суддів, яка унеможливила проведення інвентаризації Іршанського гірничо-збагачувального комбінату для повернення у державну власність та зобов’язала укласти новий договір оренди щодо Іршанського гірничо-збагачувального комбінату з ПАТ "Кримський титан".

  Як вказує видання "Дзеркало тижня", спір виник у зв’язку небажанням ПАТ "Кримський титан", що належить олігарху Дмитру Фірташу, повертати державі Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат, який був орендований ПАТ "Кримський титан". Унеможлививши проведення інвентаризиції та зобов’язавши укласти новий договір, ПАТ "Кримський титан" отримував й надалі можливість користуватися зазначеним комбінатом.

  У подальшому вищевказане рішення було скасоване постановою Київського апеляційного адміністративного суду, правомірність якої підтверджена ухвалою ВАСУ.

Інша інформація

Згідно з інформацією, розміщеною на порталі Посіпаки, особа з таким самим ПІБ була помічником депутата Бартківа Василя Павловича (Блок Віктора Ющенка "Наша Україна", 4 скликання).

У 2015 році дружина судді отримала у подарунок більше 1 млн грн готівкою у подарунок, імовірно від власного батька.

Характеристика професійної діяльності:

За даними офіційного веб-сайту ВККС України, 25 квітня 2018 року суддя Данилишин підтвердив відповідність займаній посаді.


ЗМІ про суддю

ВККС Україні — корупційні переведення суддів?

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу