Чумаченко Тетяна Анатоліївна

Освіта:

1989 Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

 

Суддівська кар’єра:

1998-2002 – суддя Подільського районного суду м. Києва.

2002-2005 – суддя Апеляційного суду м. Києва ( з 2003 року обрана на посаду судді безстроково);

2005-2016 – суддя Вищого адміністративного суду України.

2021 – т.ч. – суддя Касаційного адміністративного суду Верховного Суду.

 

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

  1. Чумаченко Галина-Марія Анатоліївна (дочка) – з січня 2018 року головний спеціаліст Верховного Суду. До цього працювала на посаді провідного спеціаліста у Вищому адміністративному суді України з 2015 по 2018 роки. У період з 2014 по 2015 рік обіймала посаду судового розпорядника у Верховному Суді України.
  2. Вишнівський Дмитро Андрійович ( зять) – з січня 2018 року обіймає посаду головного спеціаліста у Верховному Суді. До цього – з 2014 по 2018 рік головний спеціаліст Вищого адміністративного суду України.

 

Офіційні документи щодо судді:

Декларація доброчесності

Декларація родинних зв’язків

Автобіографія

  • Ухвалення сумнівних рішень

    1) За даними реєстру судових рішень суддя Чумаченко Т.А. була у складі колегії суддів, які 2 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Нелі Валентинівни з посади за порушення присяги». За даними Громадського радіо суддя Цибра Н.В. ухвалювала безпідставні рішення про арешт активістів черкаського Євромайдану.

    2) За даними реєстру судових рішень, суддя Чумаченко у складі колегії винесла ухвалу про залишення без змін постанови Харківського апеляційного адміністративного суду про заборону проведення ВО “Свобода” та ВО “Батьківщина” пікетувань біля будівлі Харківської ОДА у липні 2011 року. В обгрунтування прийнятого рішення суддя наводить лише гіпотетичну можливість небезпеки заворушень та загрози правам і свободам інших людей, не зазначаючи при цьому реальних підстав для винесення подібного рішення. Також, погоджуючись з постановою апеляційного суду, суддя Чумаченко не вказала на незаконність використання апеляційним судом та судом І інстанції Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР» для врегулювання спірних відносин, що не відповідає нормам Конституції та міжнародному законодавству.

    3) За даними реєстру судових рішень, суддя Чумаченко у складі колегії винесла ухвалу про залишення без змін рішення Київського апеляційного адміністративного суду про заборону Коаліції Учасників Помаранчевої Революції проведення заходів з 23 по 26 листопада 2010 року включно в центральній частині м. Києва. Причиною обмеження права на мирне зібрання у вказаний період  був візит в Україну Принца Бельгії Філіпа, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила та Президента Держави Ізраїль Ш.Переса. В обгрунтування свого рішення суд навів лише гіпотетичне припущення можливості виникнення ситуації, що загрожуватиме національній безпеці.

Перед заявою про відставку судді, ВРП відкрила щодо неї дисциплінарне провадження за фактом порушення присяги ( а саме неупередженість та порушення процесуального законодавства в контексті порушення строків розгляду справи). Судова справа, що стала приводом для відкриття провадження - позов ВК “Керамік” до Макарівської РДА. Кінцевим бенефіціаром ВК “Керамік” є Борис Кожанов, довірена особа О.Мороза на виборчому окрузі №216

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу