Чаус Микола Олексійович

Статус

Звільнений 28.11.2017

Декларації

Суддівська кар’єра:

2002 – 2017 – суддя Дніпровського районного суду м. Києва 2008 року обраний суддею безстроково).

Офіційні документи щодо судді:

Висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 07 квітня 2015 року №17/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заяві Вельтищева К. Г. про порушення суддею Дніпровського районного суду міста Києва Чаусом Миколою Олексійовичем норм законодавства України під час здійснення правосуддя

Рішення ВРЮ про відмову у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Чауса М. О. з посади судді Дніпровського районного суду м. Києва за порушення присяги

Постанова Верховної Ради України “Про надання згоди на арешт (взяття під варту) судді Дніпровського районного суду міста Києва Чауса М. О.”

Рішення дисциплінарної палати про притягнення судді Дніпровського районного суду міста Києва Чауса М. О. до дисциплінарної відповідальності

 • Причетність до корупції

  Як повідомляє видання УНІАН, у серпні 2016 року детективи НАБУ затримали суддю Чауса за отримання хабаря у розмірі 150 тис дол. Як виявили детективи НАБУ, частину хабара у 150 тис дол (понад 3,7 млн грн) він зберігав у скляній банці.

  За повідомленням прес-служби НАБУ, дане правопорушення було кваліфіковане органом досудового розслідування за ч.4. ст.368 КК України ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою").

  6 вересня 2016 року Верховна Рада України прийняла постанову про надання згоди на затримання та арешт судді, проте, як зазначено на сайті видання "Дзеркало тижня", Чаус втік з України. Як повідомляє "Українська правда", 1 березня 2017 року Чаус здався правоохоронцям у Молдові. 6 жовтня 2017 року в адміністрації президента Молдови заявили, що Чаусу відмовили в наданні політичного притулку.

  Як зазначено на офіційному веб-сайті ВРП, 4 жовня 2017 року суддю Чауса відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя. Строк дії відсторонення судді від здійснення правосуддя – до ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Як вбачається з висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, суддя Чаус ухвалив постанову, якою позбавив громадянина права керування автомобілем строком на 6 місяці через те, що він, нібито, не зупинився на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (дата проведення акції протесту – поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

  Тимчасовою спеціальною комісією було встановлено, що суддя не вжив заходів для всебічного і повного з'ясування обставин справи, перевірки даних ДАІ, відкинув усі факти, які свідчать про невинність особи, не допитав свідка, проігнорував принцип презумпції невинуватості.

  У зв’язку з цим Тимчасовою спеціальною комісією було визнано в діях судді Чауса М. О. наявність ознак порушення присяги та направлено висновок з матеріалами перевірки до Вищої ради юстиції.

  2) Як повідомляє видання "Українська правда", 1 квітня 2016 року суддя Чаус скасував розшук Юрія Іванющенка, відомого також як Юра Єнакіївський, бізнесмена і соратника Віктора Януковича, підозрюваного у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем.

 • Неетична поведінка

  Як вбачається з рішення дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, суддя Чаус на роботу не виходить з 2 вересня 2016 року. Вищевказана обставина стала підставою для внесення подання про звільнення Чауса з посади судді.

Розгляд резонансних справ

Як повідомляє "Українська правда", суддя Чаус розглядав справу екс-лідера партії УКРОП Генадія Корбана, якого підозрювали у створенні організованого злочинного угрупування та привласненні державних коштів. Як повідомляє ТСН, 28 грудня 2015 року суддя Чаус прийняв рішення про взяття під варту Корбана. Втім, згодом суддя підтримав клопотання адвокатів Корбана про зміну йому запобіжного заходу та відпустив Корбана на цілодобовий домашній арешт без носіння електронного браслета.


ЗМІ про суддю

Суддю Чауса відсторонили від посади

Поки Рада була на канікулах, суддя Чаус втік до Криму

Імунітет судді Чауса до і після судової реформи. Інфографіка

НАБУ: Суддю Дніпровського райсуду м. Києва Чауса спіймали на хабарництві

 

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу