Букіна Олена Миколаївна

Декларації

Інформацію щодо порушення суддею критеріїв доброчесності у відкритих джерелах не знайдено

Повідомити про суддю

Розгляд резонансних справ

1) Як повідомляє ВВС Україна, суддя Букіна розглянула заяву адвокатів екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова стосовно відводу судді Бобровника, який головував у справі Насірова за підозрою у нанесенні збитків державі у розмірі 2 млрд грн. Не побачивши підстав для відведення судді Бобровника у задоволені заяви суддя відмовила.

 

2) На порталі "Наші гроші" зазначено, що слідчий суддя Букіна не надала слідчим НАБУ доступ до речей та банківських документів ТОВ "Сінтезпродсервіс" і ТОВ "Маріоніка" у кримінальному провадженні відносно фактів, пов’язаних із розтратою та привласненням бюджетних коштів, що виділяються на фінансування Державної пенітенціарної служби України, та подальшої їх легалізації. Про це свідчать ухвали Солом’янського райсуду м. Києва від 27 травня і 31 травня. Підставою для відмови суддя вказала те, що ці фірми не фігурують у витягу кримінального провадження.

 

3) Як повідомляє УНІАН, суддя Букіна, як слідчий суддя у кримінальному провадженні, продовжила запобіжний захід народному депутату Максиму Полякову до 17 жовтня 2017 року. Так, суд зобов'язав Полякова носити засіб електронного контролю (браслет), а також Поляков повинен здати усі закордонні паспорти у відповідні органи державної влади. Нагадаємо, що детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали 7 осіб (зокрема Полякова), причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні.

Характеристика професійної діяльності

03.06.2013 ВККС відмовило у наданні рекомендації на переведення судді Букіної на посаду судді апеляційного суду Києва.

Суддя брала участь у конкурсі на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, однак за результатами кваліфікаційного оцінювання набрала 650,25 балів, що не дозволило їй увійти до списку 30 суддів, рекомендованих на призначення на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Інша інформація:

У висновку Громадської ради доброчесності стосовно судді Букіної як кандидата на посаду судді Верховного Суду зазначено, що вказана нею у деклараціях квартира у місті Києві загальною площею 122 кв.м була отримана нею як службова у 2008 році. Як вбачається з декларацій та матеріалів досьє кандидата, ця квартира була приватизована суддею Букіною 22.12.2008. Таким чином, суддя Букіна протягом року отримала і приватизувала службове житло. Громадська рада доброчесності у подібних ситуаціях неодноразово зазначала, що виведення квартири з фонду службового житла вимагає його поповнення для забезпечення житлом інших осіб, які потребують службове житло. А це означає, що таке житло забирається від багатодітних сімей, вразливих категорій населення, військовослужбовців тощо, які багато років перебувають у черзі на отримання житла.

За даними  Радіо Свобода, суддя Букіна постановила ухвалу, якою відмовила у задоволенні скарги представників ЦПК (Центр протидії корупції) на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення щодо можливого незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки в президенти Юлії Тимошенко.

За інформацією представників ЦПК, прізвище Тимошенко, як особи, якій надають лобістські послуги, безпосередньо згадується в офіційній звітності американської піар-компанії “Avenue Strategies Global LLC”, поданій до Департаменту юстиції США. Як стверджують представники ЦПК, вищевказане може свідчити про приховані витрати Юлії Тимошенко на послуги американських лобістів.


ЗМІ про суддю

Суддя Букіна О. М. порушує присягу судді і вчиняє злочини

Захисту Насірова відмовили у відводі судді

Суддя не допустила слідчих НАБУ до рахунків донецьких годувальників зеків

Lexus, Honda, iPhone7: суд арештував все майно бойфренда Астаф'євої

Судове засідання з обрання Насирову запобіжного заходу — репортаж

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу