Бугіль Володимир Вячеславович

Декларації

Освіта:

2001 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Суддівська кар’єра:

20072011 – суддя Яготинського районного суду Київської області;

2011 – т.ч. – суддя Шевченківського районного суду м. Києва (з 2012 року обраний на посаду судді безстроково).

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2016-2017 роки:

 1. Чернякова Катерина Петрівна (мати дружини) – з 2010 року працює секретарем Черняхівської сільської ради Яготинського району Київської області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2016-2017 роки

Декларація доброчесності 2016 рік

Декларація доброчесності 2017 рік

Декларація доброчесності та родинних зв’язків за 2018 рік до сьогодні

Досьє судді

Висновок Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 10 червня 2015 року №54/02-15 щодо перевірки відомостей, викладених у заявах Закревської Є. О. та Кадури В. О. про порушення суддею Шевченківського районного суду міста Києва Бугілем Володимиром В’ячеславовичем норм законодавства під час здійснення правосуддя

Рішення Вищої ради юстиції про відмову у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Бугіля В.В. з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва за порушення присяги та направлення висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції за заявами Закревської Є. О. та Кадури В. О. стосовно вказаного судді до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

 • Непрозорість статків

  1) У декларації за 2014 рік відсутні відомості про наявність у судді чи його родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

  Законодавство зобов’язує декларувати об’єкти нерухомості, що належать судді та членам його сім’ї на праві приватної власності або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування. Таким чином, суддя мав би задекларувати житло, у якому він проживає (користується) на будь-яких підставах.

   

  2) У декларації за 2014 рік відсутні дані про квартиру загальною площею 51,2 кв.м, право користування на яку було набуто 15.09.2011, про що зазначено в електронних деклараціях за 2015 та 2016 роки.

 • Ухвалення сумнівних рішень

  Як вбачається з висновку Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, суддя Бугіль обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців журналісту "Дорожнього контролю" та активісту Євромайдану Андрію Дзиндзі у зв’язку із подіями, що відбулися під час акції протесту 1 грудня 2013 року по вул. Банковій у м. Києві. Окрім того, суддя Бугіль постановив дві ухвали, яким надав дозвіл на обшук у приміщеннях, що належали активісту Євромайдану Кадурі.

  Тимчасова спеціальна комісія дійшла висновку, що обрання відносно Дзиндзі А. І. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суперечить нормам Конституції України, Кримінального кодексу України, Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Також було встановлено, що постановлені ухвали про проведення обшуків не відповідають вимогам КПК України.

  Однак Вища рада правосуддя не погодилася із висновком Тимчасової спеціальної комісії та вирішила, що у зазначеному висновку немає достатніх доводів, які б ставили під сумнів об’єктивність, неупередженість судді Бугіля В. В. під час розгляду та прийняття судових рішень у справах стосовно Дзиндзі та Кадури та були підставою для його звільнення з посади за порушення присяги судді. За результатами розгляду Вищою радою правосуддя, було відмовлено у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення Бугіля з посади за порушення присяги судді.

 • Порушення прав та свобод

  Як повідомляє Радіо Свобода, суддя Бугіль звинуватив адвоката Андрія Дзиндзі Віктора Смалія у замаху на його (судді) життя під час засідання у справі Дзиндзі. На основі свідчень судді Смалія затримали і застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці.

 • Неетична поведінка

  У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, залишення їх без змін, продовження строку тримання під вартою, обвинувальних вироків щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності цим Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні", у зв’язку з їхньою участю у таких акціях.

  Однак суддя Бугіль у власній декларації доброчесності вказав про те, що ним не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було прийняте рішення про застосування учасника протестних акцій запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Розгляд резонансних справ

1) Як повідомляє видання "Українська правда", у грудні 2011 року суддя Бугіль вів кримінальну справу щодо активістів Податкового Майдану, яких обвинувачували у пошкодженні бруківки на Майдані Незалежності восени 2010 року. Справу було закрито вже після втечі Януковича, лише наприкінці березня 2014 року.

2) Як повідомляє видання "Цензор-НЕТ", суддя Бугіль обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 22940 грн для спортсмена із Білої Церкви Вадима Тітушко (Румина), який 18 травня 2014 року скоїв напад на журналістів Ольгу Сніцарчук та Влада Соделя.

3) Як повідомляє видання "Українська правда", в листопаді 2011 року суддя Бугіль виніс постанову про закриття кримінальної справи по обвинуваченню помічниці судді Наталі Соловей, яка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, джипом збила на смерть Світлану Тетеревкову, матір трьох дітей. Як зазначено в постанові, підставою для закриття кримінальної справи та звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності стало відповідне подання слідчим на підставі Закону України "Про амністію у 2011 році".

4) Як повідомляє ГО "Центр протидії корупції", 14 лютого 2019 року суддя Бугіль головував у складі колегії суддів, яка постановила ухвалу про накладення арешту на 300 тисяч доларів Романа Насірова – екс-голові Державної фіскальної служби, які знаходяться на його рахунку в банку Великої Британії. Нагадаємо, що детективи Національного антикорупційного бюро України обвинувачують Романа Насірова у зловживанні службовим становищем щодо надання незаконних розстрочень із сплати податків фірмам, пов’язаним з народним депутатом Олександром Онищенком, який наразі переховується від слідства за кордоном. В результаті цих рішень Насірова держава зазнала збитків на загальну суму понад 2 млрд грн.


ЗМІ про суддю

Суддя-тітушка

Судді - герої нашого часу

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу